„Vasara muziejuje linksmai“

Susirinka karteniškę

Ir draugą kūlupienėškę

Kon mes dėrbam ? – Stuovyklaujem !

Čia, Nasrienūs, puoilsiaujem !

Tokiu linksmu pasisveikinimu liepos 11–15 dienomis prasidėdavo  vaikų rytmečiai stovykloje ,,Vasara muziejuje linksmai“. Jau antrus metus Kartenos mokykla-daugiafunkcis centras sėkmingai vykdo vaikų vasaros užimtumo programą netradicinėje edukacinėje aplinkoje – vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejuje. Kretingos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyrius, organizuodamas vaikų vasaros užimtumo programų konkursą, siekia skatinti neformaliojo vaikų švietimo veiklos įvairovę ir sudaryti galimybes vaikų saviraiškos poreikių tenkinimui ir turiningai edukacinei veiklai vasaros atostogų metu. Tad Kartenos mokykla šiemet Kretingos rajono savivaldybės biudžeto lėšomis finansuojamoje tradicinėje ir bendruomenės vaikų pamiltoje stovykloje, kuriai vadovavo geografijos vyresnioji mokytoja Rūta Trakienė, pradžiugino 25 karteniškius, o kartu su muziejuje stovyklaujančiais vaikais iš Nasrėnų krašto (15 vaikų),  vasaros atrakciją patyrė net 40 vaikų. Veiklas stovykloje organizavo muziejaus direktorė Violeta Čėsnienė,  Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro mokytojai bei edukatoriai.

Stovykloje vaikai supažino su senojo Lietuvos kaimo tradicijomis, papročiais, darbais, senolių žaidimais ir amatais. Savo kūrybiškumą ir meninius talentus atskleidė dalyvaudami molio lipdymo edukacijoje su priešmokyklinio ugdymo mokytoja Viktorija Butkiene ir edukacijoje ,,Kruopštieji pirščiukai“ su anglų kalbos mokytoja Milda Narkiene kurdami sapnų gaudykles, gamindami lėles, piešdami. Vadovaujami biologijos mokytojos metodininkės Aušros Gedgaudienės  edukacijoje „Gamtos taku“ vaikai pažino ir tyrinėjo augalus, esančius muziejaus aplinkoje. Edukacijoje „Jaunieji mokslininkai“ atliko gausybę eksperimentų, o edukacinė ledų gaminimo programa išmokė pasigaminti ledus patiems. Vaikus labai pradžiugino užsiėmimai su arkliukais ir jojimo pamokėlės, arklių stebėjimas ir piešimas.

Stovyklautojai lankėsi pamario krašte: Ventės rage ir Drevernoje, kur pažino paukščių žiedavimo ypatumus bei dalyvavo edukacijoje „Žuvies kelias“. Edukacijos metu, plaukdami Kuršių mariomis laivu „Dreverna“, vaikai sužinojo ne tik kaip tinkamai rišti jūrinius mazgus, bet ir Kuršių marių gylį bei pasiaiškino, kodėl senieji marių laivai yra plokščiadugniai.

Paskutinę – šventinę – stovyklos dieną tėveliai ir svečiai turėjo progą įvertinti, ką per 5 dienas nuveikė jų vaikai. Mokytojos Rūta Trakienė ir Milda Narkienė padėjo parengti vaikams kūrybinį projektą – inscenizaciją. Šokdami liaudies ratelius, dainuodami, deklamuodami, skaitydami, mindami mįsles, demonstruodami gimnastikos triukus, vaidindami lėlių teatro spektaklį pagal M. Valančiaus apsakymą „Mikė melagėlis“, vaikai, pasipuošę marškinėliais su stovyklos simbolika, pradžiugino savo artimuosius. Po pasirodymo vaikų laukė linksmybės ant batuto ir atsisveikinimas su stovyklos draugais bei mokytojais iki kitos vasaros. Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė Laima Mačernienė ir vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejaus direktorė Violeta Čėsnienė padėkojo mokytojoms už pedagoginį pašaukimą bei meistriškumą, ypatingą bendrystę ir nuoširdumą bendraujant su vaikais, organizuojant ir vykdant stovyklą, padėkojo tėvams už pasitikėjimą, palaikymą ir bendradarbiavimą, vaikams palinkėjo gražios ir įspūdžių kupinos likusios vasaros bei grįžti kitais metais į stovyklą vėl, taip pat pasidžiaugė Kretingos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyr. specialistės Rimos Ramoškienės dėmesiu stovyklai ir gražiais atsiliepimais.

Įsivertinant organizuotos stovyklos veiklas, iš tėvų ir vaikų sulaukta labai teigiamo grįžtamojo ryšio. Tėvai labiausiai džiaugėsi, kad jų vaikai tapo savarankiškesni, tolerantiškesni kitam ir kitokiam, įgijo daugiau pasitikėjimo savimi, geriau suvokė ir pajuto bendruomeniškumą, dėmesingumą šalia esančiam, tapo drąsesni, nugalėjo scenos baimę, susirado draugų. Tėvai taip pat džiaugėsi, kad vaikai „pailsėjo nuo kompiuterio“, atsiskleidė jų kūrybiškumas, o gamtos tyrinėjimai ir kūrybinės veiklos, pasitelkiant tradicinius amatus, leido visiems patirti sėkmę.

Kartenos mokykla-daugiafunkcis centras ir vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejus – socialiniai partneriai, o ši bendrystė, atradusi naują formą, leidžia siekti bendrų tikslų – auginti jauną žmogų, perduoti jam geriausia, ką turime – autentiškumą, etnokultūrines tradicijas ir vertybes, meilę savo kraštui ir artimui.

 10,026 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes