,,Lietuvos talentai’’ – vienas populiariausių realybės šou Lietuvoje, kuriame savo talentų parodyti susirenka dainininkai, muzikantai, šokėjai, magai ir kiti talentingi žmonės iš visos šalies miestų ir miestelių. Pasirodymo esmė – sužavėti teisėjus pasirodymu ir sulaukti atsakymo ,,taip‘‘.
Šių metų sezono pirmojoje serijoje savo muzikinius sugebėjimus demonstravo ir saksofonininkas iš Kretingos rajono, Kūlupėnų Donatas Vizgaudis. Nors vaikinui nepavyko patekti į kitą etapą, pasirodymo metu jis sužavėjo publiką ir teisėjus: ,,Jūsų technika grojimo, žinoma, yra labai gera. Jūs mokate groti saksofonu – tai yra jūsų talentas.‘‘ – teigė Justinas Jankevičius. Teisėjai pasiūlė Donatui išsikelti naujų iššūkių, pagalvoti, kaip muzikantas galėtų nustebinti daug mačiusius teisėjus ir grįžti bandyti dar kartą. ,,Pasimokysiu iš klaidų savo‘‘, – teigė Donatas, tačiau sceną paliko su šypsena veide. Apie pasirodymą, ryšį su muzika ir ateities planus papasakojo pats muzikantas.
– Esate baigęs Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatoriją, šiuo metu studijuojate Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Kaip ir kodėl muzika atsirado Jūsų gyvenime?
– Sveiki, muzika mano gyvenime atsirado neplanuotai. Kažkada dar pradinėse klasėse turėjau draugų, kurie buvo pradėję lankyti muzikos ir meno mokyklas, tai ir aš nusprendžiau nuvykti ir užsirašyti į muzikos mokyklą. Taip ir atsirado muzika mano gyvenime – neplanuotai.
– Kas paskatino pradėti groti saksofonu?
– Šiuo instrumentu pradėjau groti savo noru. Kai atvažiavau pirmą sykį į Salantų meno mokyklą, reikėjo pasirinkti, kokiu instrumentu norėsiu mokintis groti. Tai irgi rinkausi tarp kelių muzikos instrumentų, bet visgi pasilikau prie saksofono, ir šiuo metu esu labai laimingas grodamas šiuo romantišku muzikos instrumentu.
– Lietuvos muzikos ir teatro akademija yra pagrindinė aukštoji mokykla Lietuvoje, ruošianti profesionalus. Kodėl nepasirinkote muzikos meno mokytis sostinėje?
– Klaipėda man labiau prie širdies. Ir, šiaip, šiuo metu Vilniaus muzikos akademija yra susijungusi su Klaipėda, tai, kaip sakant, nelabai ir beviliojo manęs Vilnius.
– Gimėte ir augote Kūlupėnuose, tačiau ar ateities planus siejate su gimtuoju kraštu?
– Negaliu tiksliai atsakyti, bet kas benutiktų, visada bus miela ir malonu grįžti į savo mylimą kaimelį.
– Apsilankymas ,,Lietuvos talentų‘‘ realybės šou nebuvo pats sėkmingiausias. Ar planuojate sugrįžti kitąmet? Jei taip, ar turite idėjų, kurios galėtų nustebinti teisėjus ir žiūrovus?
– Į šį klausimą nelabai galiu atsakyti, bet kažkada tikrai sugrįšiu su dar daugiau drąsos ir pasitikėjimo savo jėgomis. O idėjos dažniausiai atsiranda, kai pradedi ruoštis tokiems pasirodymams, tai, kaip ir sakiau, nelabai galiu atsakyti.
– Kiek laiko ruošiatės pasirodymui ,,Lietuvos talentų‘‘ scenoje? Kaip vyko pasiruošimo procesas?
– Kiek būdavo laiko ir jėgų, tai tiek ir stengdavausi ruoštis. Tokiems pasirodymams reikia tiesiog groti, groti ir dar karta groti. Tai vat taip stengiausi ir daryti.
– Socialinėje erdvėje gausiai dalinatės savo kūryba, ar susilaukiate darbo pasiūlymų iš žmonių, pamačiusių Jus internete?
– Žinoma, kad sulaukiu. Socialinėje erdvėje dainomis dalinuosi ne sau, o su visais, kam patinka ir kas myli saksofono muziką. Šiais laikais saksofonas yra labai populiarus muzikos instrumentas.
– Kiek laiko grojate grupėje ,,Granto vyrai‘‘?
– Grupėje ,,GRANTO VYRAI” groju jau virš 3 metų. Grupėje tenka ne tik groti saksofonu, bet ir dainuoti.
– ,,YouTube‘‘ socialiniame tinkle savo paskyrą susikūrėte prieš daugiau nei metus, tačiau jau turite 901 prenumeratorių ir esate patalpinęs 104 vaizdo įrašus, kuriuos žmonės peržiūrėjo daugiau nei 87 tūkst. kartų. Ką manote apie šį pasiekimą?
– Manau, kad čia dar yra tik pradžių pradžia. Stengiuosi mokintis vis naujų dainų ir dalintis su visais, tai taip po truputį ir auga sekėjų skaičius. Didžiausia mano svajonė – sulaukti šimto tūkstančių sekėjų.
– Savo įrašuose atliekate įvairių muzikinių kūrinių pergrotus kūrinius, kokio žanro kūriniai Jūsų mėgstamiausi?
– Mano mėgstamiausia muzika yra viskas, kas yra populiaru ir klausoma, bet, aišku, kaip muzikantas mėgstu paklausyti įvairią muziką – nuo klasikos iki džiazo.
– Kaip save įsivaizduojate po trejų, penkerių ir dešimties metų?
– Save įsivaizduoti po tiek metų, manau, kiekvienam yra ir būtų sunku, bet aš save įsivaizduočiau kaip vieną iš populiariausių saksofonininkų Lietuvoje. Galiu teigti, kad čia yra taipogi viena iš svajonių, tai reikia tikėtis, kad kažkada išsipildys.

Kalbino Miglė Kaminskaitė

 

 12,510 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes