Alvydas ZIABKUS
„Švyturio“ apžvalgininkas
Kretingos valdžiai murkdantis vidaus politinėse intrigose, o gyventojus vedžiojant už nosies paskui Darbėnų apylinkėse vandenilį ir metanolį norinčius statyti danų investuotojus, rajono gyvenimą nušvietė džiugus įvykis.
Nustelbę visas politines aktualijas kretingiškiams netikėtą stebuklą sukūrė Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) žaidžianti rajono krepšinio komanda.
Paskutinius dvejus metus priešpaskutinę vietą užimdavusi ir šį sezoną lygos turnyrinės lentelės dugną trynusi Kretingos komanda atkrintamųjų rungtynių etape 2:1 apdaužė ne tik praėjusio sezono čempionus „Žalgirio“ dublerių komandą, bet ir 3:0 nušlavė praėjusių metų bronzos medalininkus, bei vieną iš šių metų reguliaraus sezono lyderių „Telšių“ komandą.
NKL atkrintamųjų rungtynių etapo iki šiol nepasiekdavę Kretingos krepšininkai lyg viesulas pirmieji įsiveržė į finalinį ketvertą ir, priklausomai nuo pusfinalio susitikimų rezultato, žais arba dėl lygos čempionų titulo, arba dėl bronzos medalių.
Tik įsiklausykite – nuolatinė NKL autsaiderė, tačiau šiemet dvi tituluotas lygos ekipas už atkrentamųjų borto išmetusi Kretingos komanda bet kuriuo atveju kausis dėl medalių.
Visas šis sezonas tokios sėkmės kretingiškiams nė iš tolo nežadėjo. Reguliarųjį sezoną mūsų krepšininkai baigė 11 vietoje iš 14 komandų pasiekę vos 9 pergales ir 17 kartų iš aikštelės išeidavę nuleistomis galvomis.
Situacija kiek pasitaisė antrąjame sezono etape „Kretingai“ prie savo kraičio pridėjus dar 7 pergales ir 5 kartus pralaimėjus. Tai mūsiškiams leido pasistūmėti viena vieta aukštyn ir patekti į atkrintamųjų rungtynių etapą. Tačiau jau aštuntfinalyje kretingiškių laukė šiemet prastesnį sezoną žaidę NKL čempionai, o jeigu per stebuklą ir išnėrus per šį barjerą, komandai buvo nulemta atsidaužti į, regis, neįveikiamą sieną – didelę sezono dalį lygoje pirmavusią Telšių komandą, kuri reguliarųjį sezoną baigė antroje vietoje.
Ir abiems varžovams turint savo aikštės pranašumą „Kretinga“ padarė stebuklą – Kaune dukart nuskriaudė didžiojo „Žalgirio“ pamainą ir ištaškė telšiškių sieną. Tiesa, tai pavyko padaryti nelengvai. Pirmąjį susitikimą Žemaitijos sostinėje laimėjus rezultatu 100:92, vėliau kretingiškiams teko sunkiai įrodinėti, kad tai – ne atsitiktinumas ir akla sėkmė. Likusios dvejos rungtynės buvo laimėtos vos 2 taškų skirtumu. Į autoritetų nepaisančius kretingiškius Telšių krepšininkai kibo nagais ir dantimis, tačiau šiame nervų kare mes atsilaikėme.
Didžiausią indėlį šiame komandos triumfe sukrovė tik šiemet į komandą pakviestas klaipėdietis, žemiausias 179 centimetrų ūgio ekipos gynėjas, 38 metų Mindaugas Stašys. Trijose ketvirtfinalio rungtynėse jis pelnė 70 taškų. Jam gerai talkino kitas veteranas 38 metų Mantas Ruikis, kurio trijų rungtynių sąskaitoje – 55 taškai.
Ketvirfinalio maratoną puikiai atlaikė komandos senbuvis Rytis Zabita – 29 taškai, Edgaras Danys – 26 taškai, Edvinas Alunderis – 21 taškas, Ernestas Bružas – 20 taškų.
Komandai išmintingai vadovavo ilgametis „Kretingos“ treneris Arimantas Mikaločius, kuris prieš trejus metus iš Regionų lygos kretingiškius atvedė į antrąją pagal pajėgumą šalies krepšinio lygą, o šiemet savo krepšininkus užkėlė ant finalinio ketverto pjedestalo.
Sensacingos šio sezono pabaigtuvės tapo savotiška „Kretingos“ krepšinio komandos padėka už pagaliau pastatytus komandos namus – universalų sporto centrą. Iki šiol mokyklos salėje stumdęsi ir svetimose arenose žaidę kretingiškiai dabar turi visas sąlygas treniruotis ir žaisti stebint dideliam būriui rajono gyventojų.
Anksčiau vos porą šimtų žiūrovų talpinusį sporto mokyklos salės balkoną dabar pakeitė arena, kurios tribūnose gali susėsti kiek daugiau nei 800 žiūrovų. Tačiau paskutinėse namų rungtynėse su „Telšiais“ arenoje sugebėjo susispausti net 1237 žiūrovai. Tokio palaikymo nė iš tolo neturi ketvirtfinalio vargelį vis dar vargstantis Palangos „Olimpas“.
Kretingos krepšinio gerbėjai dar turės ne vieną progą įrodyti palaikymą savo komandai. Pusfinalyje mūsiškiai susitiks su Marijampolės „Sūduvos – Mantingos“ bei Vilkaviškio „Perlo“ rungtynių laimėtojais. Greičiausiai kretingiškių varžovais bus suvalkiečiai, kurie dabar tarpusavio susitikimų seriją laimi 2:0.
Laukia dar vienų šio sezono lyderių barjeras. Po jo – lemiamos rungtynės dėl medalių. Jei marijampoliečiams ir bus nusileista, jei paskutinė dvikova ir nebus dėl lygos nugalėtojo titulo ir kelialapio į LKL, Kretingos krepšininkai stebuklą jau sukūrė ir to fakto niekas nebenuginčys.

 559 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes