Miegas tiesiogiai veikia mūsų psichologinę ir fizinę sveikatą. Dėl šios priežasties itin svarbu pasirūpinti gera jo kokybe. Pilnavertiškas poilsis naktį padeda išlikti energingiems ir produktyviems dienos metu, taip pat lemia gerą emocinę būklę. Tačiau, ką daryti tuomet, jei vis nepavyksta gerai išsimiegoti?
Laikykitės miego režimo
Pirmas žingsnis, nuo kurio patariama pradėti norint pasirūpinti geresniu poilsiu naktį, yra režimo laikymasis. Tai reiškia, jog kiekvieną dieną svarbu eiti miegoti ir keltis tuo pačiu metu. Tam, kad įgyvendinti šią užduotį būtų lengviau, kiekvienas turėtų pasirinkti asmeniškai sau patogiausią laiką. Poilsio režimo laikymasis gali padėti sureguliuoti vidinį organizmo laikrodį ir optimizuoti miego kokybę.
Pakankamai didelė dalis žmonių savaitgaliais yra įpratę miegoti ilgiau. Tačiau svarbu suvokti, kad taip gali būti sutrikdomas poilsio režimas. Idealiu atveju savaitgaliais reikėtų eiti miegoti ir keltis tokiu pačiu laiku kaip ir darbo dienomis. Jei dienos metu jaučiamas nuovargis, rekomenduojama nusnausti maždaug 15–20 min. Tai gali padėti kompensuoti miego trūkumą.
Pasirūpinkite patogiu čiužiniu
Susidėvėjęs arba individualių poreikių neatitinkantis čiužinys taip pat gali būti prasto miego priežastis. Todėl, jei naktį nuolat vartotės, niekaip nepavyksta atrasti patogios gulėjimo pozos, o ryte jaučiate įtampą kaklo ar nugaros srityje, verta pasiryžti pokyčiams.
Aukštos kokybės čiužiniai ir antčiužiniai tobulai prisitaiko prie kūno ir padeda išlaikyti taisyklingą jo padėtį. Orui pralaidžios medžiagos užtikrina gaivią miego aplinką. Čiužinių ir antčiužinių sudėtyje esantis ekologiškas sojų aliejus suteikia gaminiams ilgaamžiškumo ir padeda išvengti dulkių erkučių atsiradimo.
Palaikykite fizinį aktyvumą
Tyrimais įrodyta, jog žmonės, kurie reguliariai sportuoja ar užsiima kita aktyvia fizine veikla, gali pasigirti geresniu miegu naktį. Be to, taip prailginama giliojo miego fazė, kurios metu vyksta daugelis organizmo atsistatymui būtinų procesų. Net ir lengva kasdienė mankšta ar paprasčiausias pasivaikščiojimas gali turėti teigiamą poveikį.
Aktyvi fizinė veikla padeda pagreitinti medžiagų apykaitą. Užsiimat ja pakyla kūno temperatūra, stimuliuojama hormonų, tokių kaip kortizolis, gamyba. Todėl intensyviai sportuoti patariama ne vėliau nei likus 3 val. iki miego. Vakare geriau rinktis atpalaiduojančius tempimo pratimus ar jogą.
Tinkamai paruoškite kambarį
Viena iš daugiausiai įtakos miego kokybei turinčių aplinkos sąlygų yra temperatūra. Ji turėtų būti nei per aukšta, nei per žema. Priklausomai nuo individualių organizmo savybių, optimali temperatūra gali skirtis. Įprastai miegamajame ji turėtų būti maždaug 16–18 oC. Norint pasirūpinti dar saldesniu miegu, prieš tai patariama gerai išvėdinti kambarį.
Jau kurį laiką nepavyksta gerai pailsėti nakties metu? Tuomet verta pasinaudoti šiais nesudėtingais patarimais. Nedideli pokyčiai gali lemti akivaizdžiai pastebimus rezultatus. Įgyvendinkite juos ir mėgaukitės netrikdomu miegu. Juk būtent jis ir yra viena iš pagrindinių geros fizinės bei psichologinės būsenos paslapčių.
26,987 peržiūrų (-a)