Štai šių namų pamatus archeologai atkasė tik vakar. Aušrinės Sinušaitės nuotr.

Vykdant vieną didžiausių statybų projektą – Vilniaus g. rekonstrukciją – susidūrė dvi Kretingos: XVII ir XXI amžiaus. 

Šiandien visuomenei buvo pristatyti Kretingoje atkasti XVII- XVIII amžiaus miesto fragmentai!

Detaliųjų archeologinių tyrinėjimų pristatymo metu buvo aprodyti ne tik jau atrasti įspūdingiausi radiniai, papildysiantys Kretingos muziejaus kolekciją, bet ir archeologų atkastas XIX a. pabaigos – XX a. pradžios grindinys, taip pat tik šį trečiadienį atkasti XIX a. medinių statinių pamatai, iš kurių kartu vėliau bus galima spręsti ir apie visą senojo miesto infrastruktūrą.

Pradėti didžiausi miesto istorijoje detalieji archeologiniai tyrimai! Jų metu bus ištirta pačiame Kretingos centre esanti, dalį Rotušės aikštės ir jos prieigas apimanti, beveik 2,6 tūkst. kv. m ploto teritorija.

Pradėti detaliuosius archeologinius tyrimus nuspręsta po to, kai vykdant Vilniaus gatvės rekonstrukcijos darbus, žvalgomųjų archeologinių tyrimų metu, archeologai atrado XVIII a. – XX a. pradžios statinių liekanų ir virš 1000 įvairių radinių, iš kurių apie 200 – muziejinės vertybės.
Apie kelis mėnesius truksiančių detaliųjų tyrimų metu archeologai ištirs kone 10 kartų didesnį plotą, nei tai jau buvo padaryta žvalgomųjų tyrimų metu. Tad tikimasi ir įspūdingesnių bei gausesnių radinių.

 

 

 19,189 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes
One thought on “Archeologai atrado XVII amžiaus Kretingą – šiandien radinius pristatė visuomenei”
  1. Atradot naujieną, man 60 metų, bet prisimenu kad visa aikštė buvo grįsta akmenimis, tarp dabartinio Mėguvos 2 ir 4 namų buvo pamatai kažkokio statinio, iš kalbų žinau kad ten buvo žydų namas ar parduotuvė

Comments are closed.

TAIP PAT SKAITYKITE