Kretingos ligoninei nuolat trūksta vieno ar kito specialisto, bet negana to, pandemijos metu grupelė medikų išėjo į pensiją. Aisto Mendeikos nuotr.

Kretingos ligoninė vėl pajuto didesnį gydytojų bei slaugytojų trūkumą, nes kai kurie medicinos darbuotojai, paveikti karantino sunkumų, atsisakė antraeilių pareigų ligoninėje. Negana to, dar 9 medikai išėjo į pensiją.

Išėjo ir iš antraeilių pareigų

Šiuo metu Kretingos ligoninė intensyviai ieško vidaus ligų gydytojų, kurių trūksta labiausiai. Taip pat reikalingas chirurgas, akušeris-ginekologas.

„Kovidinis laikotarpis labai paveikė medikų bendruomenę. Į užtarnautą poilsį išėjo keturi gydytojai, penkios slaugytojos. Kai kurie iš jų dar galėjo dirbti. Tačiau, matyt, nenorėjo rizikuoti. Taip pat dalis medikų iš kitų gydymo įstaigų atsisakė pas mus antraeilių pareigų“, – „Švyturiui“ sakė Kretingos ligoninės vyriausioji gydytoja Ilona Volskienė.

Vis dėlto, anot I. Volskienės, situacija nėra kritiška, visos reikaligos gydymo paslaugos ligoninėje teikiamos.

„Gydytojų bei slaugytojų ieškome nuolat ir įvairiais būdais. Vilčių teikia ir Kretingos sveikatos priežiūros specialistų studijų rėmimo programa. Pagal ją dabar finansuojamos vieno akušerio-ginekologo ir vieno urologo rezidentūros studijos. Ligoninė savo lėšomis apmoka radiologo rezidentūros studijas“, – sakė I. Volskienė.

Nepadeda ir Savivaldybės finansavimo programa

Tačiau Kretinga jauniems medikams dar nėra labai patraukli. Pasak vyriausiosios gydytojos, galima tik apgailestauti, kad iš ligoninės išeina net ir dalyvavę finansavimo programoje gydytojai.

„Vienas neurologas išėjo dirbti į Klaipėdos jūrininkų ligoninę, kuri padengė Savivaldybės išlaidas jo rezidentūros studijoms, kitam teko atsisveikinti su darbu mūsų ligoninėje dėl teisinių problemų. Suprantama, jauni žmonės nori turėti didesnių perspektyvų, todėl mieliau pasirenka darbą tretinio lygio gydymo įstaigose“, – teigė I. Volskienė.

Vyriausiosios gydytojos nuomone, tokia situacija išliks tol, kol aukštesnio lygio ligoninėse nebetrūks specialistų. Tada jauni specialistai daugiau dėmesio atkreips į rajonines ligonines, kurios irgi gali suteikti pakankamai geras sąlygas.

Dabar medikams darbą pasunkina dar ir tai, kad prasidėjo intensyvus gyventojų vakcinavimas. Jį atliekantys medikai dažnai nesuspėja dirbti savo tiesioginių darbų.

„Apie šią problemą neseniai buvo užsiminta Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto posėdyje. Tačiau ją išspręsti turėtų patys medikai“, – sakė Tarybos narys, Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkas Juozas Mažeika, pridurdamas, jog Savivaldybė visais įmanomais būdais stengiasi padėti ieškoti labai reikalingų gydytojų bei kito ligoninės personalo.

Įstaigos internetinės svetainėje tituliniame puslapyje skelbiama, kad skubiai ieškoma anestezijos, intensyvios terapijos, bendrosios praktikos, vaikų slaugytojų, akušerių.

 7,914 peržiūrų (-a)

73% LikesVS
27% Dislikes
One thought on “Pandemijos įkarštyje Kretingos ligoninė neteko būrio medikų”
  1. Kai mokės padorias algas nereikės medikams per penkis darbus dirbt ir darbuotoju trūkumo neliks. O visa esmė yra vadovybėi ir valdžioj..

Comments are closed.

TAIP PAT SKAITYKITE