Asociatyvi nuotr.

Jaučiat pulsą? Kretinga vis tankiau alsuoja būsimais rinkimais, šiai kadencijai persiritus į antrą pusę. Žemaičiai kaunasi kaip reikalas. Metų pabaigoje konservatorių su socdemais nustumtas į šoną ir paliktas su vienu vieninteliu patarėju meras Antanas Kalnius ginkluojasi stipriausiais politikos ginklais – viešaisiais ryšiais. Ir jeigu po nepilnų poros metų rinkėjai valdžios vairą vėl patikės būtent jam, vadinasi, savo darbą bus atlikęs tobulai ne tik jo dešinioji ranka Albertas Barauskas, bet ir kitos socialiniuose kanaluose jau prasidėjusios politinės kampanijos.

Šiaip jau, kažin, ar gerą politinę partiją sužaidė Kretingos konservatoriai su socdemais. Juk geriausius svertus prieš rinkėjus galima turėti diem kraštutiniais atvejais – arba turint maksimalią valdžią (ar bent tos valdžios vardą, kaip šiuo atveju – mero institucija), arba esant stiprioje opozicijoje. Pirmu atveju galima ramia sąžine pozuoti prieš šalies ir regiono žiniasklaidą prie kiekvieno didesnio krustelėjimo rajone, nes tik nedaugelis – deja, tik nedaugelis – rinkėjų susivokia, kad ne kalbanti galva visus tuos reikalus tvarko. Antru atveju galima labai garsiai ir reguliariai baksnoti į visus valdžios netinkamus veiksmus ir neveikimus.

Nustūmę A. Kalnių ir patys savo rankomis pavertę jį kretingiškių akyse auka naujieji valdantieji jam mestelėjo puikią viešųjų ryšių kortą – vienišo kovotojo taryboje, bet labai mylimo liaudyje. O patys atsidūrė oponentų taikinyje. Liaudis pavargo nuo politikos, nuo politikos senbuvių. Praėjusiuose mero rinkimuose juk ir laimėjo ne A. Kalnius, o pralaimėjo vietinės politikos sistemos veidas Virginijus Domarkas. Ir nereikia A. Kalniui tų sekretorių! Juk atsirado Kretingoje ir kitokių kanalų, kurie sistemingai liaupsina “kraštiečius” ir trypia jų priešus!

Ar pastebėjote, kad Kretingoje vyksta vis karštesni politiniai žaidimai?

View Results

Loading ... Loading ...

Naujojo turinio kūrėjai patys viešai net neslepia, kam simpatizuojantys. Tiesa, kad meras remia jų kanalą – kategoriškai neigia. Nieko nesakom – juk būna visko. Pavyzdžiui, viena močiutė iš Palangos, vedina pačių tyriausių jausmų senukui Landsbergiui kažkada padovanojusi sklypą prie jūros. Vien tik iš pagarbos jam! Va čia tai atsidavimas idealui! Ir investicija į tikėjimą – išliekamoji. Tai ne koks You Tube kanalas…

Kretinga verda politinėse aistrose kaip nė viena kaimyninė savivaldybė. Vien ko verti paprasčiausi skaičiai. Kiekvienas tarybos posėdis – vis ilgesnis, nes politikai karštligiškai nori pasireikšti,. Juk tai – vienintelė nemokama politinė arena. Beveik gyva! Nors konstruktyviai dirbant visi klausimai turėtų būti išanalizuoti ir į gylį, ir į plotį komitetų posėdžiuose. Bet juk šie – uždari. Žinoma, žiniasklaidai pasiklausyti leidžiama. Tačiau, jei mes, žurnalistai, kruopščiai neperpasakojame politikų pasisakymų, ne kurie išdrįsta mums net ir papriekaištauti! Taip, taip, tenka išgirsti ir tokių skundų!

 

Tačiau tai – tik uogelės, palyginus su tuo, ką teko išgirsti pastarosiomis dienomis iš paprastų kretingiškių. Pasirodo, kai kurie tarybos nariai,-ės net išdrįsta paprašyti aktyvesnių miesto gyventojų parašyti ir pagiriamąjį žodelį jų atžvilgiu!!!

Taigi, karšta. Už lango pavasariniai vėjai siaučia, bet politinėje Kretingos padangėje žiauriai karšta.

O kad bent jau svarbiausia rajonui darbo vieta – Tarybos posėdžiai – atvėstų ir būtų skirti konstruktyviam darbui, labai pasitarnautų ir komitetų posėdžių vieša transliacija. Naujoji savivaldybės administracija, kaip “Švyturiui” patvirtino administracijos direktorius Egidijus Viskontas, jau pradeda skaičiuoti ir vertinti technines to galimybes.

Tiesa, kaimyninė Klaipėda tuo pasirūpino dar prieš pandemiją – 2019-aisiais. Tiesiog vardan didesnio savivaldybės darbo skaidrumo, didesnio gyventojų įtraukimo, priimant reikšmingus sprendimus. Klaipėdai tai kainavo 13 tūkst. eurų. Vadinasi, Kretinga irgi galėtų tikėtis ne mažesnių sąnaudų.

 

Vis dėlto gal tokia suma įkandama tik uostamiesčio savivaldybei? “Tai – tik prioritetų klausimas. Ar siekis visuomenę įtraukti į sprendimų priėmimo procesus visuose lygmenyse – taryboje, komitetuose – už 13 tūkst. daug ar mažai?” – retoriniu klausimu į “Švyturio” klausimą atsakė Klaipėdos tarybos ir mero sekretorius Modestas Vitkus. Beje, kilęs iš Kretingos.

Mes irgi retoriškai paklausime: daug ar mažai – 1385 eurai sumokėti Tarybos nariams už Tarybos posėdį, kuriame buvo priimti 37 sprendimai? Kretingiškiams tam prireikė 7,25 val., už valandą kiekvienam Tarybos nariui – po 8,31 euro (neįtraukiant mero ir vicemero). Kai, pavyzdžiui, kaimyninė Palanga 45 projektus nusvarstė per 2,18 val.!

Bet, žinoma, negalima sulyginti nepalyginamų dalykų. Palanga išsiskiria praktiškai konservatorių vienvaldyste, kurioje visi buvę liberalai ir kiti didžiausi oponentai jau seniai sulėkė po mero Šarūno Vaitkaus sparneliu. Kretingoje vyksta visai kitokie procesai – arši kova. Iš esmės tai daug įprastesnis reiškinys. Svarbiausia, kretingiški, neprarask kritinio mąstymo! Ir tik jau nieko nedovanok jokiam politikui,-ei. Ypač – savo nuomonės! Šiaip jau – ir neparduok, jei oficialiai neteiki viešųjų ryšių paslaugų.

 

 49,372 peržiūrų (-a)

62% LikesVS
38% Dislikes
2 thoughts on “Kretingiški, tik niekada nedovanok savo nuomonės politikams anei politikėms! Šiaip jau – ir neparduok.”
  1. Linkiu sėkmės ir tvirtybės konservatoriams – jie prisiėmė rizikingą sprendimą vesti valdančiąją daugumą, nes jiems rūpėjo ne reitingai, o kraštiečių gerovė.

Comments are closed.

TAIP PAT SKAITYKITE