Vydmantų parapijos kleboną Karolį Petravičių šiandien supykdė Tarynos nario Virginijaus Domarko nepagarbus elgesys. ,,Švyturio" koliažas.

Šiandien išskirtinai greitai, vos per kelias valandas pasibaigusio Kretingos rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu Tarybos narys Virginijus Domarkas nejuokais įžeidė Vydmantų kleboną Karolį Petravičių, kad šis, nebaigęs net savo kalbos, paliko Savivaldybės pastatą.

K. Petravičius Tarybos nariams pristatė savo parapijiečių ir visos Vydmantų bendruomenės prašymą miestelyje įrengti kapines, kurioms teritorija rajono bendrajame plane numatyta dar prieš 20 metų.

Klebonui su jauduliu kalbant V. Domarkas ne tik kad nežiūrėjo į kalbantįjį, bet netgi naršė savo mobiliajame telefone.

„Virginijau Domarkai, taip pat esate Tarybos narys, atstovaujantis ir Vydmantams, bet naršote po socialinius tinklus. Dėl tokios nepagarbos nebegaliu toliau kalbėti“, – tokiais žodžiais kunigas nutraukė savo kalbą ir išėjo iš Savivaldybės.

„Švyturio“ kalbintas klebonas neslėpė jaudulio: „Į Tarybos posėdį atėjau besijaudindamas ir kalbėjau ne savo, o visos bendruomenės, vardu. Be to, V. Domarkas yra netgi buvęs mūsų bažnyčios statybos narys. Stovėjau priešais jį ir mačiau, kad „Lietuvos rytą“ naršo. Verkti norisi, kad šitaip elgiasi. Jeigu su manimi, su kunigu, taip elgiasi, o ką būtų daręs, jei būtų atėjęs paprastas žmogus? Tai yra jų, Tarybos narių, darbo valandos ir ką jie daro? Juo labiau, kad buvau oficialiai pakviestas į Tarybos posėdį”.

Netrukus po posėdžio klebonas pasidalino ir įrašu socialiniuose tinkluose.

„Šiandien buvau pakviestas į Kretingos rajono savivaldybės tarybos narių posėdį, kuriame vydmantiškių, rūdaitiškių, pryšmontiškių gyventojų vardu pristačiau jau kelis dešimtmečius siekiantį norą turėti savo kapines. Šiuo metu artimiausios kapinės, kuriose galima laidotis – Petrikaičių kapinės, esančios už 16 km nuo Vydmantų. Bendrajame plane vieta taip pat numatyta jau keletą dešimtmečių, žemės dabartinė savininkė sutinka parduoti žemę pagal nepriklausomo eksperto nustatytą sumą, atstumo reikalavimai nuo gyvenamųjų sklypų atitinka reikalaujamas normas. Kyla klausimas dėl grunto, kuris dar turi būti ištirtas. Sukliudyti kapinių atsiradimui galėtų nebent verslo ar politikos interesai. Prisipažinsiu, kad vykdamas į savivaldybę visada labai džiaugiuosi. Meras p. Antanas Kalnius, administracijos direktorė p. Jolanta Girdvainė – tikri savo srities profesionalai, kuriems visada pirmiausia rūpi jų savivaldybės žmonių gerovė. Tikrai Kretingai pasisekė su vadovais. Tačiau šiandien po posėdžio grįžau, patyręs didžiulę nepagarbą iš buvusio bažnyčios statybos tarybos pirmininko ir esamo bažnyčios statybos tarybos nario p. Virginijaus Domarko, kuris neturėjo kantrybės klausyti mano, žmonių vardu, sakytos trumpos kalbos. Tuo metu prieš mano akis ramiausiai naršė Lrytas.lt žiniatinklį. Tuo aiškiausiai parodydamas didžiulę nepagarbą tiek man, tiek žmonėms, kuriuos atstovavau mums labai jautriu klausimu. Vėliau posėdyje p. Virginijus Domarkas apgailestaudamas atsiprašė, sakydamas, kad jo darbas toks įtemtas, kad vienu metu dirbami keli darbai. Sveikintinas uolumas. Bet kuo susijęs darbas tarybos posėdyje ir Lrytas.lt naršymas žiniatinklyje – tegul paaiškina pats p. Virginijus Domarkas. Mano parapijiečiai man dažnai guodžiasi dėl dabar esančių tolimų kapinių ir sako, kad bijom mirti, juk kas prižiūrės taip toli esančius kapus. O yra atvejų, kad žmogus ir pomirtiniame laiške nurodo, kad kai atsiras Vydmantuose kapinės, trokšta būti perlaidotas. Be to, bendruomenė, suvažiavusi iš visos Lietuvos, trokšta įleisti šaknis savo dabartinėje Tėviškėje“, – rašo klebonas K. Petravičius, pridurdamas, jog viliasi, kad nugalės sveikas protas, o ne komerciniai ar politiniai interesai.

Socialiniuose tinkluose pamatęs klebono įrašą, V. Domarkas pasiteisino:

“Mielas kunige Karoli, Vydmantų kapinių klausimas man žinomas iki smulkmenų. Palaikau ir palaikysiu vydmantiškių norą jas turėti. Beje, mano siūlymui pritarta, kad per 3 mėnesius savivaldybės administracija pateiktų konkrečias išvadas dėl kapinių vietos. Mielas Klebone, man Jūs nepasakėte nieko naujo ir manęs nereikėjo įtikinėti. Tuo metu gavau iš darbovietės pranešimą, kad užsikrėtimo virusu nemažėja ir tą faktą patikrinau internete”.

 16,205 peržiūrų (-a)

62% LikesVS
38% Dislikes
6 thoughts on “Tarybos narys Virginijus Domarkas nejuokais įžeidė Vydmantų kleboną”
  1. Pagarba kunigui, kuris stengiasi širdimi. Hm, tiek laiko praėjo net 20 metų ir dar nėra kapinių?

  2. Kaip įdomu – Pajūrio Naujienos visai kitaip nušviečia situaciją, esą žmogus užimtas, kelis darbus dirbo, todėl nežiūrėjo. Vėliau atsiprašė. Man rodos Švyturio laikraštis teisingiau atspindi situaciją, nes, panašu, Pajūrio Naujienos netikrina informacijos, o žinant Domarką, tai labai tikėtina.

    Gėda PN ir Domarkui, negražu ponuliai…

  3. Pagarba Kunigui. Ryžą galvelę, turbūt per daug saulė nubučiavo per vasarą ..

  4. Kad ir kiek bebutum užimtas dienotvarkę, turi posiexyje gerb, Virvilijau dalyvauti pilnai. Jokie negali būti pasiteisinimai. Juk mes rinkome ne tam, kad įžeidinetum posiedžio metu kitus dalyvius. Kuriems tai yra būtinas ir reikalingas sprendimas. Taip negražu

  5. Jautri tema, tačiau užstrigo kunigo išsireiškimas, kvepiantis susireikšminimu …..jei su manim, SU KUNIGU taip elgiasi, tai kaip elgiasi su PAPRASTU ŽMOGUMI. Klausimas- o jūs kunigai NEPAPRASTI ŽMONĖS, juk visi po šia saule ir Dievo palaimoje LYGŪS, ar Jūs save laikote aukštesniu. O dėl rūpesčio kapinių steigimui dėkojame visi Vydmantų bendruomenės nariai

  6. Pritariu PAPRASTAM ,matyt ,dalyvavusieji dar ir kluptelti ir ranka pabuciuoti turejo ,,nepaprastam,, klebonui …

Comments are closed.

TAIP PAT SKAITYKITE