Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ priestato statyba gali tapti dar vienu probleminiu objektu.

Savivaldybės administracija rizikuoja įsigyti dar vieną neužbaigtą ir be statybininkų likusį objektą – lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ priestatą. Akivaizdu, kad iki gruodžio 22-osios, kai baigsis rangos sutartyje numatytas terminas, jis pastatytas nebus.

Ignoravo Savivaldybės raginimus
Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ dviejų aukštų, apie 300 kvadratinių metrų ploto priestatas statyti pradėtas praėjusių metų gruodžio 23-iąją. UAB „Indema“ pagal darbų rangos sutartį jį pastatyti įsipareigojo per dvyliką mėnesių.
Tačiau darbai vyko vangiai, rangovas dažnai nesilaikė darbų grafiko. Vasarą, kai turėjo būti didžiausias darbymetis, statybvietė buvo beveik tuščia.
Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis „Švyturiui“ teigė, jog ne kartą kreipėsi į bendrovės vadovus ir ragino pagreitinti darbus. Tai buvo daroma ir raštu, ir žodžiu, tačiau be apčiuopiamų rezultatų.

Delspinigių už vėlavimą nereikalaus
Paaiškėjus, kad bendrovės „Indema“ darbininkai įvykdyti sutartinių įsipareigojimų nepajėgs, dar kartą susitarta. Anot P.Černeckio, sutartyje numatytas terminas darbus užbaigti iki šių metų gruodžio 22-osios pratęstas dviems mėnesiams. Vadinasi, bendrovė pastatyti priestatą turi iki kitų metų kovo 1-osios.
„Per šį laikotarpį iš UAB „Indema“ nebus reikalaujama sumokėti garanto, kurį sudaro apie 39 tūkst. eurų, taip pat nebus skaičiuojami delspinigiai už nepadarytus darbus“, – sakė administracijos direktoriaus pavaduotojas P.Černeckis, patikinęs, jog šiuo metu darbai vyksta.
Jei situacija nepasikeis ir iki kitų metų kovo 1-osios darželio „Ąžuoliukas“ priestatas nebus užbaigtas, bendrovės „Indema“ lauks liūdnos dienos, kaip tvirtino P. Černeckis. Tada Savivaldybė pareikalaus sumokėti garantą ir suskaičiuoti delspinigius.

Bijo prarasti rangovą
Dar nepadaryti darbai įvertinti apie 160 tūkst. eurų.
„Nenorime, kad statybininkai pabėgtų, kaip atsitiko Sporto komplekso ar Nakvynės namų statybose, ir užbaigtų savo darbą. Kitu atveju tektų iš naujo skelbti viešųjų pirkimų konkursą, atlikti kitas procedūras. Tai padidintų darbų kainas. Jei bendrovė neįvykdys savo įsipareigojimų, kitąmet taikysime visas tokiems atvejams įstatymuose numatytas sankcijas“, – teigė P.Černeckis.
„Švyturio“ paprašytas paaiškinti, kodėl stringa UAB „Indema“ lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ vykdomi statybos darbai, bendrovės vadovas Rolandas Vasiliauskas atsisakė.
Iš Kretingos jau yra pabėgę Sporto komplekso bei Nakvynės namų rangovai.

 17,729 peržiūrų (-a)

63% LikesVS
37% Dislikes
2 thoughts on “Ar Kretinga turės dar vieną „rangovų-pabėgėlių“ objektą?”
  1. Tai,kad dabar,jau gera menesi ne “Indemos” darbininkai ten dirba. Ir ten su medziagom buna kartais problemu,nes neatveza laiku,o darbininkai kartais ir savaitgaliais dirba ar net virsvalandzius. “Indemos” darbininkai senai is ten dinge yra. Rasot straipsni net nepasidomeje kas pereme to priestato statyba

  2. Garantija kad bankrutuos rangovas, laimėjo konkursą 100000 eurų mažesne už realią kainą, ir bando suktis iš minuso bet neišsisuks

Comments are closed.

TAIP PAT SKAITYKITE