Kretingos rajone pedagogai dar neskiepijami. Asociatyvi nuotr.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŽMSM) informuoja, kad skiepai pedagogams nėra privalomi, atsisakiusieji skiepytis tokiu pagrindu negali būti atleidžiami iš darbo. Tačiau tie, kurie atsisako skiepytis, privalės profilaktiškai testuotis kas 10 dienų, o jeigu nesilaikys šios prievolės, tuomet nuo darbo bus nušalinami ir užmokesčio negaus.

Ministerija tikisi, kad pedagogai, būdami atsakingi ir sąmoningi piliečiai, skiepytis neatsisakys. Juo daugiau mokytojų ir auklėtojų bus paskiepyti, tuo greičiau vaikams bus galima grįžti į darželius ir mokyklas.

Jei pedagogas nei skiepysis, nei testuosis, darbdavys, vadovaudamasis Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymu ir kitais teisės aktais, turės teisę jį laikinai nušalinti nuo darbo, nemokėti jam darbo užmokesčio iki tos dienos, kol jis pasitikrins, ar neserga užkrečiamąja liga, arba perkelti jį į kitą darbą toje pačioje darbovietėje.  Šio įstatymo įstaigų vadovai privalo laikytis bet kurių užkrečiamųjų ligų atveju, nes jie atsako už saugią darbo aplinką įstaigoje.

Profilaktiškai netiriami asmenys, kuriems koronaviruso infekcija buvo patvirtinta tikralaikės PGR metodu arba SARS-CoV-2 antigeno tyrimu, arba kurie buvo paskiepyti vakcina pagal skiepijimo schemą mažiau nei 90 dienų laikotarpiu ir asmenys, gavę teigiamą serologinio antikūnų tyrimo (kaip turimo imuniteto žymenį nustatant anti-S, anti-S1 arba anti-RBD IgG) atsakymą mažiau nei 60 dienų laikotarpiu).

Pagal operacijų vadovo nustatytus reikalavimus, prioriteto tvarka šiuo metu skiepijami pedagogai, ugdantys ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus, taip pat pradinukų mokytojai ir mokytojai, kurie dirba su specialiųjų ugdymosi poreikių turinčiais vaikais.

Šiuo metu ministerija teigia negalinti pateikti tikslių skaičių, kiek pedagogų jau paskiepyta. Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, jų yra apie 1200 visoje Lietuvoje. Iki šios dienos daugiausia pedagogų paskiepyta Kaune, taip pat Druskininkuose, Molėtų, Kelmės ir Rokiškio rajonuose.

“Švyturio” duomenimis, Kretingos rajone pedagogai dar nebuvo vakcinuojami, tik pradėti rinkti duomenys, kiek iš jų sutiktų pasiskiepyti nuo COVID-19 ir kiek iš jų yra persirgusių koronavirusu bei kokiam skaičiui jų yra atliktas serologinis antikūnų tyrimas.

ŠMSM duomenimis, prioritetine tvarka vakcinuojamų pedagoginių darbuotojų, tai yra dirbančių su pradinukais ir ikimokyklinukais, Lietuvoje yra apie 30 tūkst., Kretingos rajone – apie 100.

Iš viso Kretingos rajone pagrindinėje darbovietėje dirba 614 pedagogų – 2020 m. spalio 1 d. duomenimis. Iš jų rajono gimnazijose dirba 226; progimnazijose – 97; pagrindinėse mokyklose ir daugiafunkciuose centruose – 122; pradinėse mokyklose– 31; ikimokyklinio ugdymo įstaigose – 66; neformaliojo švietimo ir švietimą papildančios mokyklose – 72 pedagogai.

Ar pedagogai privalo skiepytis?

View Results

Loading ... Loading ...

 

 

 40,378 peržiūrų (-a)

22% LikesVS
78% Dislikes
2 thoughts on “Jei pedagogai nesiskiepys, turės testuotis, jei atsisakys ir to – dirbti negalės”
 1. Tai tada tegu testuoja ir vaikus, gal net juos tegu skiepija. Kodėl pedagogas turi tapti bandomaja žiurke? Kodėl viska verčia ant pedagogu ir daro jiems prievole? Tegu šeimos, vedančios vaikus į ugdymo įstaigas, skiepija ir testuoja savo vaikus. Lygybė šioje vietoje turėtu buti.

 2. Manau,kad turi testuotis ir skiepytis visų mokinių šeimos nariai ir mokiniai.
  Nereikia visko suversti ant pedagogų pečių.
  Kas gali pasakyti,kad ne mokinukas atnešė užkratą į mokyklą?
  Vėl bus kaltas pedagogas.Baikite kaltinti tik mokytojus.Tegul visi prisiima atsakomybę.
  Norėtume sužinoti, kuek pasiskiepijo švietimo ministerijoje ir seime dirbančių veikėjų.
  Lauksime duomenų.

Comments are closed.

TAIP PAT SKAITYKITE