Stop kadras.

Kas draudžiama daugumai, tas galima keliems išskirtiniams? Kalbu apie garsiuosius M.A.M.A apdovanojimus. Šio renginio negaliu pavadinti kitaip, kaip tik spjūviu į veidą tiems, kurie, nepaisydami visus apėmusio “karantininio nuovargio”, neleidžia sau susitikti su draugais, artimaisiais, neleidžia sau keliauti ir deda visas pastangas, kad bendro susitelkimo ir sąmoningumo dėka galėtume kuo greičiau grįžti į mums įprastą gyvenimą.

Jau kone pusmetį judėjimas visoje Lietuvoje apribotas, neveikia koncertų salės, baseinai, neveikia kavinės, nemaža dalis parduotuvių, savanoriai padeda tiems, kurie negali išeiti iš namų ir patys pasirūpinti savimi, mūsų medikai dirba priešakinėse linijose kasdien kovodami už mūsų artimųjų gyvybes, o tuo tarpu dalis išskirtinių susirenka į M.A.M.A. apdovanojimus.

Sakysite, jie juk pasidarė COVID testus? Bet juk kiti, likusieji, negali pasidaryti testų ir eiti, pavyzdžiui, į baseiną. Pasidarę testą negalime vykti į kitą savivaldybę, kur gyvena senyvo amžiaus tėvai ar seneliai. Negalime, nes suprantame – šiuo metu visuomenės susitelkimas ir sąmoningumas kaip niekad būtinas, jei norime kuo greičiau įveikti pandemiją. Juo labiau, kad susirgimų skaičiai pastaruoju metu vėl auga. Žmonės raginami likti namuose, siekiant išvengti kontaktų, atsisakyti visko, kas nebūtina.

Mes, palangiškiai, šiemet švenčiantys Palangos prijungimo prie Lietuvos 100-metį, negalime susirinkti į lauke vykstantį šventinį renginį, negalime 10 žmonių iškilmingai pakelti miesto vėliavą. Mes visi net ir vienos iš gražiausių pavasario švenčių – šv. Velykų – negalime sutikti su kitame mieste gyvenančiais tėvais. Tiesiog negalime buriuotis, tai suprantame bei gerbiame šį karantino reikalavimą.

Tačiau akivaizdu, kad šiuos reikalavimus sau prisitaiko ne visi. Todėl M.A.M.A. apdovanojimus laikau labai negražiu poelgiu, spjūviu visuomenei į veidą. Nejau tikrai šis renginys yra toks gyvybiškai svarbus, kad jo nebuvo galima nukelti į vėlesnį laiką? Juk net Olimpinės žaidynės buvo perkeltos į kitus metus.

Nejau tai padaryti buvo paprasčiau, nei pavėlinti M.A.M.A. apdovanojimus? Keista ir gaila. Net jei organozatorių tikslas buvo parodyti, kad testą pasidarę žmonės galėtų lankytis renginiuose, vis tiek jų akibrokštas yra nepateisinamas. Nepaisant visko, raginu bendruomenę – būkime sąmoningi, susitelkime ir visi kartu įveikime pasaulį užgriuvusią pandemiją.

Šarūnas Vaitkus

Palangos miesto meras

 49,809 peržiūrų (-a)

91% LikesVS
9% Dislikes
One thought on “Palangos meras Šarūnas Vaitkus: apie M.A.M.A. akibrokštą: net Olimpinės žaidynės perkeltos į kitus metus!”

Comments are closed.

TAIP PAT SKAITYKITE