Mokykla. Asociatyvi nuotr.

Dėl padidėjusio sergamumo koronavirusu Kretingos rajono savivaldybė nepatenka į 18-os savivaldybių sąrašą, kurių pradinukams testavimas nebeprivalomas. Tai yra, nuo gegužės 10 d. prieš grįždami į mokyklą Kretingos rajono pradinių klasių mokiniai turės profilaktiškai testuotis kaupinių metodu arba greitaisiais antigeno testais.

Abiturientai jau turi imunitetą

Į mokyklas grįžtantiems pradinukams testavimas neprivalomas šiose savivaldybėse (nebent pati Savivaldybė nusprendė kitaip): Klaipėdos rajono ir Klaipėdos miesto, Neringos, Skuodo, Telšių, Plungės, Tauragės, Šilutės rajonų, Rietavo, Birštono, Pagėgių, Biržų rajono, Jurbarko, Pakruojo, Pasvalio, Rokiškio, Šiaulių, Šilalės rajonų.

Šiuo metu pradinukai mokosi mišriuoju būdu, o nuo gegužės 3 d. į mokyklas galės grįžti ir abiturientai. Jiems testavimas neprivalomas, nes daugelis jau turi imunitetą koronavirusui – arba persirgę, arba pasiskiepiję.

Nuo gegužės 10 d. grįžta 5-11 klasių mokiniai

Nuo gegužės 10 d. į klases gali grįžti 5-11 klasių mokiniai. Toks sprendimas trečiadienį patvirtintas Vyriausybės posėdyje. Mokymasis galės būti organizuojamas ne tik nuotoliniu, bet ir mišriu būdu, derinant kontaktinį ir nuotolinį mokymą, kaip tai vyko šių mokslo metų pradžioje. Sprendimą dėl mokymo organizavimo būdo – nuotolinio ar mišraus – priims pati savivaldybė.

„Kiekviena savivaldybė ar mokykla pati priims tvarką, kaip organizuojamas ugdymas ir kaip derinamas kontaktinis ir nuotolinis ugdymas, kokios klasės ir kuriomis savaitėmis ar dienomis mokosi mokykloje, kada – iš namų. Mokykloms ir jų steigėjams pateiksime konkrečias rekomendacijas, siūlysime laikytis vadinamojo šachmatinio tvarkaraščio, kad į mokyklas vienu metu neateitų visos klasės ir būtų išvengta klasių ir srautų maišymosi“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Ugdymą organizuojant kontaktiniu būdu, užtikrinamas mokinių ir įstaigose kontaktiniu būdu dirbančių darbuotojų profilaktinis tyrimas koronaviruso infekcijai diagnozuoti arba savikontrolė greitaisiais antigenų testais.

Profilaktinis tyrimas diagnozuoti arba savikontrolė galimai koronaviruso infekcijai nustatyti gali būti neatliekami tiems mokiniams, kuriems ugdymas organizuojamas atvirose erdvėse.

5-11 klasių mokiniams testavimas privalomas visose savivaldybėse.

Siūlo trejopą testavimą

„Negalime vaikų paleisti į mokyklas neužtikrindami saugaus grįžimo, tai yra, testavimo. Tai būtų tiesiog neatsakinga“, – sako ministrė.

Pasak ministrės, siūlomas trejopas testavimas: kaupinių metodu, greitaisiais antigenų testais mokyklose, prižiūrint asmens sveikatos specialistui ir greitaisiais testais prižiūrint mokytojui. Testavimo tvarką ir visas būtinas saugumo sąlygas mokyklose nustatys sveikatos apsaugos ministras, apie tai mokyklos bus informuotos. Kiekviena savivaldybė galės pasirinkti jai priimtiną testavimo būdą.

Vyriausybės sprendimu, egzaminai mokiniams, kurie baigia ugdymo programą pagal užsienio valstybių ir tarptautinių organizacijų švietimo programas ar stoja į bendrojo ugdymo programas vykdančias mokyklas, gali būti rengiami patalpose ne daugiau kaip 10 mokinių. Egzaminų rengėjai privalės užtikrinti valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

 

 96,297 peržiūrų (-a)

10% LikesVS
90% Dislikes
One thought on “Kretingos rajono pradinukai testuotis privalės ”
  1. Jeigu darbdavys neturi teises versti testuotis savo darbuotoja ,matyt , ir priversti testuotis vaikus niekas ,isskyrus tevus ,tokios teises neturi .Ar tevai zino savo teises ,ar juos tiesiog privers ?

Comments are closed.

TAIP PAT SKAITYKITE