Nebegaliu tylėti, matydama, kas vyksta Kretingos rajono taryboje. Pati esu dirbusi Kretingos rajono savivaldybės taryboje ne vieną kadenciją, bet dabartinės kadencijos darbą vertinu ne kaip buvusi politikė, bet kaip miesto gyventoja. Tokio balagano, koks vyksta dabar, nebuvo.
Kretingos politikų konfliktai virsta vos ne absurdo teatru. Vietiniai politikai sukuria siužetus, tad gyventojams belieka laukti spektaklio pabaigos teismuose. Ar rajono gyventojams dėl tokios politikų veiklos gyvenimas pagerės? Šios kadencijos Tarybai labai trūksta politinės kultūros, susitelkimo dirbti bendram rajono gyventojų labui.
Rajono gyventojams svarbu, kad Sporto kompleksas būtų pastatytas ir veiktų, gatvės būtų sutvarkytos ir tvarkomos, vaikų darželiai, mokyklos būtų suremontuotos, kad būtų palankios sąlygos verslui, kad žmonės turėtų kur dirbti ir užsidirbti. Mums svarbu, kad muziejai, bibliotekos, seniūnijos, socialinio paslaugų centras ar gydymo įstaigos teiktų kokybiškas paslaugas, o jų darbuotojai gautų padorius atlyginimus, kad savivaldybės įmonių paslaugų kainos nekiltų. Norėtųsi, kad Kretingoje žydėtų gėlės, vyktų šventės, mugės, lankytųsi turistai, žiniasklaida rašytų, kad kretingiškiai kūrybingi ir yra įvairių įdėjų generatoriai, kad rajono gyventojams norėtųsi čia gyventi, kurti verslą, auginti vaikus. Tai dėl to renkame tarybos narius. Ir gaila, kad ieškodami naujų veidų išsirinkome žmones, kurie užsiima savireklama.
Tokioje atmosferoje labai sunku dirbti ir Savivaldybės administracijos darbuotojams. Jeigu Taryba nesusikalba, tada ne tik Savivaldybės darbuotojai, bet ir rajono gyventojai paliekame kaip žirniai tarp girnų. Belieka tik saugotis, kad tavęs niekas nesumaltų. O jeigu mes, gyventojai, kreipiamės į kokį specialistą, jie patys spręsti nieko negali, nes nėra priimtų aiškių sprendimų.
Kartą su kaimynais ieškojome sprendimo dėl Nidos gatvės sutvarkymo. Buvo labai sudėtinga sulaukti atsakymų. O be to, iš gautų atsakymų taip ir liko neaišku, kada ta gatvė bus tvarkoma ir ar iš viso bus tvarkoma.
Visa tai – niekai, bet tie niekai priartėja prie mūsų, prie sprendimų ir – kas netgi dar blogiau – prie sprendimų nebuvimo. Neskirstome, kas čia kaltas – kairė, dešinė, ar dar kažkas. Štai, kokia padėtis Kretingoje: Vilniaus gatvė nepabaigta, o jau kita išrausta. Kada bus ta tvarka? Teresiečių gatvę jau du metus tvarko, bet vis dar nepakloja šaligatvių. Plytelių paketai sustatyti važiuojamojoje kelio dalyje, pravažiavimas apsunkintas. Aplink daug statybinio šlamsto. Ir su buitinėmis šiuklėmis yra problemų. Mažieji antžeminiai konteineriai lyg ir pradėjo veikti, o didieji stovi apsupti ,,stop’’ juostomis. Pačiame miesto centre, prie turgaus, didžiausia netvarka. Šiukšlės netelpa į konteinerius ir gyventojai priversti šiukšlių maišais ,,apibarikaduoti’’ konteinerius! Mūsų išrinkti Tarybos nariai turėtų domėtis ir prižiūrėti, kaip vykdo priimtus Tarybos sprendimus savivaldai pavaldžios įstaigos ir seniūnijos. Miestui reikia ūkiškos rankos.
Mano nuomone savivaldybės politikai turi girdėti žmogų, gebėti analizuoti gyventojų poreikius, būti pakantūs, tolerantiški, kai šitai negebama, prasideda intrigos, kurios niekur neveda.
O intrigos – kas? Nesutarimai, ne diplomatija? Visokius etikos kodeksus susikūrėme, o intrigose verdame kaip niekada. Anksčiau irgi visko buvo, bet kad taip būtų kurstomos tokios politinės intrigos, dar nebuvo. Ginčai būdavo karšti, bet paprastai merai sugebėdavo suderinti pozicijas, sutelkdavo Tarybą sprendimų priėmimui. Gerai, kad Taryboje yra skirtingų žmonių ir nuomonių – kuo daugiau nuomonių, tuo didesnis pasitarimas, tačiau nuomonių gausoje būtina ieškoti kompromisų vardan rajono gyventojų gerovės.
Valerija Žalienė

 74,059 peržiūrų (-a)

97% LikesVS
3% Dislikes
One thought on “Mes Tarybą rinkome ne intrigoms, o darbui”
  1. Jeigu daugiau kaip 20 metų rajono taryboje nebuvo opozicijos, tai nereiškia, kad viskas buvo gerai. Tokia situacija neslėpdami didžiavosi ir buvęs meras socdemas V. Kubilius, ir konservatorius J. Mažeika. Valerija, matyt, nenori prisiminti laikotarpio, kada jos nuomonė rajono taryboje mažai kam nors rūpėjo. Tarybos nariai, pakviesti į mero J. Mažeikos kabinetą, buvo informuojami kaip reikės balsuoti. Dėl šventos ramybės tremtiniams būdavo pametama trupinėlių. Panaši procedūra , matomai, vykdavo ir socdemų frakcijoje… Tokia buvo demokratija.

Comments are closed.

TAIP PAT SKAITYKITE