Ministras Arūnas Dulkys ketvirtadienį apsilankė Kretingoje. Autorės nuotr.

Skelbiame ketvirtadienį Kretingoje viešėjusio Sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio kretingiškiams išsakytas mintis, kurių esmė – norėdamos pritraukti europinių lėšų į savo sveikatos priežiūros įstaigas savivaldybės privalės inicijuoti pokyčius.

“Visų pirma, mes žiūrėkime, ko iš tikrųjų reikia šio regiono žmonėms, – kalbėjo ministras, – nes labai dažnai kalbama apie žmones, bet iš tiesų rūpinamasi asmeninėmis rentomis ir kėdėmis. Tiesiog žmonės tampa tik įrankiu saviems interesams įgyvendinti. Pradėkime nuo tos žinutės, kad žodžio “reforma” nereikia bijoti. Jis yra naudotinas ir jį reikia naudoti. Būkim stiprūs, nebijokime ir žodžio “krizė”, nes krizės sustiprina. Reforma turi teikti ir džiaugsmą, ne tik nerimą ir liūdesį. Juk mes pasidarysime kažką geriau nei kad buvo.

Inicijuodami naujas investicijas į sveikatos priežiūros įstaigas iš ES lėšų, mes nesiūlysime ir neinicijuosime jokių gydymo įstaigų uždarymų. Mes inicijuosime pokalbius su savivaldybėmis, regionuose sudarydami 5 grupes. Klaipėdos regionas – viena iš tokių grupių, kuri apjungs ten esančių savivaldybių gydymo įstaigų, ministrijos žmones.

Mes tik pasiūlysime principus, kad siūlome inicijuoti pokytį, reformą, kuriam bus skiriama štai tiek ir tiek išteklių, o miestas, jūsų bendruomenė, turės suremti pečius ir svarstyti, ką gali pasiūlyti. Ir tada priklausomai nuo to, kokia yra jūsų infrastruktūra – nesvarbu, didelės ar mažos įstaigos, vadinasi vienaip ar kitaip, jūs patys galėsite pasiūlyti modelį, kaip jūs, išnaudodami savo įstaigas, pacientams galėsite pasiūlyti štai tokį paslaugų spektrą.

Ir jeigu visi sutariame, kad siekiame, tarkim, steigti bendruomenės sveikatos centrą, kuris sujungtų tam rajonui būdingas įstaigas, jūs patys viduje spręsite, ar reikia to sujungimo. Mes netgi pasiūlysime bendradarbiavimo susitarimų formą. Gali egzistuoti tokios įstaigos, kaip jūs manot, kas yra teisinga, bet per bendradarbiaivmo susitarimus turėsite užtikrinti, kad jų visuma čia esantiems žmonėms turi užtikrinti paslaugų sąrašą. O mes prisidėsime investicijomis, ką dar turime padaryti, kad rajone teikiamų paslaugų sąrašas būtų užpildytas. O jeigu jūs nuspręsite, kad jums šitas modelis netinka, galite nedalyvauti, bet pinigų investicijoms negausite.

Europos Sąjunga šitam periodui yra iškėlusi sąlygą – nori finansuoti pokyčius, o ne tas funkcijas, kurios savaime iš valstybės biudžeto turi būti finansuojamos. Visos sąskaitos turės būti susijusios su pokyčiais.  Mes esame suinteresuoti, kad jeigu kažkokiame regione yra nedidelė įstaiga, bet turi fantastiškus specialistus, puikų vadovą, ji gali ir likti maža, bet turi dalytis savo infrastruktūra ir ištekliais ir su kitomis įstaigomis dėl šio miesto gyventojų, kad būtų užtikrintos tam tikros numatytos pasaugos. Tikime, kad į tokius naujus bendruomenės sveikatos centrus norės atvažiuoti ir aukšto lygio specialistai.

Ir Lietuvoje reikalinga įsteigti mažiausiai 12 tokių centrų, kurie būtų pajėgūs solidžiai ir efektyviai valdyti būsimas krizes…

Mes neicijuosime pokyčių, tik pasiūlysime kriterijus, kokias paslaugas turime užtikrinti gyventojams ir per kiek laiko greitoji pagalba turi atvykti į iškvietimą rajone ir per kiek – mieste. Visus pokyčius, jei jų norės, inicijuoti turės pačios savivaldybės”.

A. Dulkys pasisakė ir apie pandemijos suvaldymą: „Turime aiškiai suprasti, kad tol, kol mes, o ir visas pasaulis nebus maksimaliai pasiskiepijęs, tol rizika užsikrėsti nauja viruso mutacija išliks ir ypatingai išliks tiems žmonėms, kurie nesiskiepija. Todėl labai svarbu, kad žmonės skiepytųsi ir rudenį nereikėtų grįžti prie karantino ribojimų.“

 20,065 peržiūrų (-a)

20% LikesVS
80% Dislikes
One thought on “Sveikatos ministro Arūno Dulkio žinia kretingiškiams – be pokyčių negausite ir europinių lėšų”
  1. Iš straipsnio supratau, jog, jei tu nesutinki su reforma(omis), kui gausi pinigu. O pinga visi nori. Taigi statom savo rūras ir pirmyn su daina( taip sako tūlas rusas).
    Taigi išvada tokia: totalus diktatas.
    Kas pagerėjo per 30 metu? Kas nors atsakys?

Comments are closed.

TAIP PAT SKAITYKITE