Kretingos rajono savivaldybės Eismo saugumo komisija kreipėsi į Lietuvos automobilių kelių direkciją (LAKD) dėl eismo organizavimo kelyje A11 Šiauliai–Palanga, esančio 134,6 kilometre, ties prekybos centrais „Maxima“ ir „Lidl“.

„Ši sankryža labai apkrauta, nes dideli automobilių srautai važiuoja magistraliniu keliu, taip pat intensyvus eismas įvažiuojančių ir išvažiuojančių transporto priemonių iš prekybos centrų. Sankryžos apkrova padidėjo LAKD pastačius ženklą, draudžiantį sukti į kairę iš kelio A11, važiuojant nuo Palangos pusės, į Rožyno gatvę. Kreiptis į LAKD paskatino ir tai, kad pėstieji ir dviratininkai šioje intensyvaus eismo sankryžoje nesijaučia saugūs, rugpjūčio mėnesį per eismo įvykį buvo sužalotas vaikas“, – sakė Eismo saugumo komisijos pirmininkė, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė.

LAKD, atsakydama į Savivaldybės kreipimąsi, pažymi, kad minėto kelio kilometre kelio rekonstravimo projektas jau įgyvendintas, todėl poveikio eismo saugumo vertinimui atlikti nėra pagrindo.

„Minėtame kelio kilometre po kelio rekonstravimo projekto įgyvendinimo yra įdiegta pakankamai daug eismo saugos priemonių. Ties pėsčiųjų perėjomis įrengtos iškilios greičio mažinimo priemonės, leistino važiavimo greičio kontrolė užtikrinama. Nutiesti dviračių ir pėsčiųjų takai, sukurta saugi ir patogi infrastruktūra pažeidžiamiems eismo dalyviams“, – aiškino LAKD atstovai.

LAKD taip pat pažymi, kad, norint keisti eismo organizavimo tvarką, reikalingas pagrindas, todėl būtina stebėti situaciją bei vertinti eismo dalyvių srautus.

 12,016 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes
One thought on “Eismo saugumo komisija kreipėsi į Kelių direkciją dėl nesaugios sankryžos”
  1. Nuo LAKD trenkia stagnacija. Jei kažkada ką padarė – daugiau nieko keisti negalima. Toje sankryžoje nei iš Lidlo, nei iš Maksimos į kairę pasukti neįmanoma. Vairuotojai priversti sukti į dešinę, važiuoti iki kitos artimiausios sankryžos ar žiedo ir ten apsisukus grįžti ten, kur ir norėjo važiuoti. Tokiais beprasmiais važiavimais eismas tik dar labiau apkraunamas.

Comments are closed.

TAIP PAT SKAITYKITE