Kretingos rajono savivaldybės tarybos Etikos komisija šiandien ketina dar kartą „purtyti“ vicemerą Dangirą Samalių, kuris galbūt neetiškai pasielgė viešai išsakydamas savo nuomonę apie tos pačios komisijos narės Jūratės Sofijos Laučiūtės turimą dvigubą, Lietuvos ir Rusijos, pilietybę.
Šiek tiek anksčiau internetinėje erdvėje pasirodžiusi vicemero D.Samaliaus nuomonė apie Etikos komisijos narės J.S.Laučiūtės turimą dvigubą pilietybę labai papiktino vieną kretingiškį (pavardės „dėl šventos ramybės“ neskelbsime). Anot jo, vicemeras galbūt pasielgė neetiškai, viešai išsakęs savo įtarimus, jog gali būti, kad buvusi Savivaldybės tarybos narė gaunanti kokį nors finansavimą iš Rusijos, dažnai skaitanti rusiškus straipsnius ir t. t. Be to, D.Samalius suabejojo, ar J.S.Laučiūtė, turėdama Rusijos pilietybę, galinti dirbti Etikos komisijoje.
Patriotiškai nusiteikęs pilietis kreipėsi į Savivaldybės tarybos Etikos komisiją ir paprašė jos išsiaiškinti, ar vicemeras nepažeidė Politikų etikos kodekso nuostatų.
Savivaldybės tarybos Etikos komisija piliečio skundo net nesvarstė. Mat paaiškėjo, kad du komisijos nariai, D.Samalius ir J.S.Laučiūtė, privalo nusišalinti, o likusių posėdžio dalyvių neužteko kvorumui, todėl komisijos pirmininkei Vaidai Jakumienei posėdį teko nutraukti.
Vėliau, susirinkus daugiau komisijos narių, vicemero elgesys buvo svarstomas dar kartą. Tačiau Etikos komisijos narių balsų dauguma nuspręsta tyrimo nepradėti.
Apie tokį komisijos sprendimą jos pirmininkė V.Jakumienė raštu informavo skundo autorių, tačiau pastarasis nenusiramino ir kreipėsi į Regionų apygardos administracinį teismą, prašydamas panaikinti iš komisijos pirmininkės gautą raštą bei įpareigoti komisiją skundą nagrinėti iš naujo.
Beje, šiek tiek keistoka, kad patriotiškai nusiteikęs skundo autorius teismo prašo panaikinti ne Etikos komisijos sprendimą, o tik raštą, kuriuo jis buvo informuojamas apie komisijos priimtą sprendimą.
Kita vertus, kažkodėl dėl galbūt neetiško vicemero elgesio teisybės ieško ne pati J.S.Laučiūtė.
„Ne aš viena skaitau, ir kiti skaito laikraščius. Turbūt įdomiai pasirodė, kad Etikos komisijos narys, turiu galvoje D.Samalių, elgėsi labai neetiškai. Apšmeižti kitą tos pačios komisijos narį taip, kad kliūtų purvo ir merui, čia jau yra, kaip sakoma, aukštas šmeižiko pilotažas. Ir jeigu Kretingoje gyvenantis žmogus, pilietis, rinkėjas, kuriam prieš akis irgi yra rinkimai, turi galvą, turi galvoje minčių, jis pradeda galvoti. Koks žmogus yra vicemeras D.Samalius, kad jis taip elgiasi. Jam, matyt, parūpo ir Etikos komisijos kokybė, ir Savivaldybės būsimos sudėtis. Aš taip spėju. Jokių prašymų aš niekam nesiuntinėjau ir niekieno neprašiau. Jei būtų man reikėję, aš pati būčiau kreipusis, bet man atrodė, kad čia iš tikrųjų D.Samalius savo elgesiu ne tiek mane pažemino, kiek pažemino save, kaip būtent Etikos komisijos narį. Pagalvojau, kad tai yra didesnis žmogiškas nusižengimas nei aploti neteisingai vieną asmenį. Pati nesikreipiau todėl, kad čia yra ne mano vienos problema, o visos tarybos ir Etikos komisijos. Mane ką tik išrinko į komisiją ir pradėti savo darbą pretenzijų reiškimu, kad kažkas iš komisijos narių elgiasi neetiškai, nežinau, ar man būtų daug garbės iš to. Pagalvokit, kaip bus – dar kojų nesušilau ir pradėsiu skundus rašinėti. Be to, to dalyko labai nesureikšminau, pasiputojai „feisbuke“ ir to man užteko. Man pasirodė, kad tai tik vietinės reikšmės toks purptelėjimas“, – posėdžio išvakarėse „Švyturiui“ sakė J.S.Laučiūtė.
Vis dėlto, kitam spektaklio Etikos komisijoje herojui D.Samaliui, atrodo, tai tik „purptelėjimu“ nepasirodė. Jau į klausimą, kaip gyvena, atsakė: „ai, mane persekioja (pavardės „dėl šventos ramybės“ neskelbsime)…
„Patarkite, turite didelę gyvenimišką patirtį, kaip atsikratyti (pavardės „dėl šventos ramybės“ neskelbsime), kad atstotų nuo manęs. Gražiai paprašyti neišeina, jis yra užsiundytas, kaip buldogas puola. Jei rimtai, tai į posėdį manęs tikriausiai nekvies. Kaip perkūnas iš giedro dangaus, atsiunčia kažkokį teismo sprendimą. Jisai apskundė teismui, kad Etikos komisija neteisingai pasielgė. Aš labai nenustebau, nes V.Jakumienė visiškai nesiorientuoja, kas ta Etikos komisija yra ir ką ji ten turi veikti. Kaip dokumentus tvarkyti, kaip viską, jinai visiškai orientacijos neturi, kaip suprantu. Aš manau, kad ji nelabai turi kompetencijos būti pirmininke. Buhalterės gal išsilavinimas, nežinau, kad neapšmeižti, bet kompetencijos teisiniais dalykais ar komisijos vedime tikrai neturi. Su J.S.Laučiūte nešnekėjau, nedrįstu. Ir koks čia santykis yra jos ir to (pavardės „dėl šventos ramybės“ neskelbsime), gal jie giminės yra ar įgaliojimas koks nors yra paduotas? Jis rašo ir atstovauja J.S.Laučiūtei, nesuprantu aš to. (Pavardės „dėl šventos ramybės“ neskelbsime) yra patriotas. Buvau nuvažiavęs pas advokatą, bandysiu surinkti medžiagą dėl baudžiamojo persekiojimo. Nežinau, kuo čia baigsis, jis mano žmoną persekioja, mane persekioja. Ar čia yra tokie dalykai geri, nežinau. Nieko nedarau, o persekioja. O savo nuomonę galiu pasakyti. Prie tos situacijos, kai buvo įsiveržta į Ukrainą, ar turi Rusijos įtakos ar ne, nežinau. Bet yra negerai. Nežinau, ar ji yra Rusijos pilietė, ar nėra, bet tie dalykai negerai. Pagal dabartinę politinę situaciją, jei kas pažvelgtų į jos „feisbuką“, kas ten yra prirašyta, net nežinau. Neturėtų taip būti, mano galva“, – irgi Etikos komisijos posėdžio išvakarėse „Švyturiui“ teigė vicemeras D.Samalius.
Regionų apygardos administracinis teismas neskundžiama nutartimi nutarė priimti pareiškėjo skundą ir įpareigojo atsakovę, Savivaldybės tarybos Etikos komisiją, iki liepos 1-osios pateikti teismui atsiliepimą į skundą bei įrodymus, kuriais grindžiamas atsiliepimas.
Kaip atrodys Etikos komisijos atsakymas teismui, kas jame bus parašyta, turėtų paaiškėti šiandien.

 26,750 peržiūrų (-a)

30% LikesVS
70% Dislikes
2 thoughts on “Kaista „etikos sargų“ puodas”
  1. O, vicemerui kažkas rimtai nebegerai. Kai jo klausinėjo “Klaipėdos” laikraščio žurnalistė, jis tiek jai apie mane pripasakojo, tiek daug visko “žinojo”, o praėjo vos pora mėnesių, ir nieko nebežino. Vargšas, nebeturi galimybės įkišti nosies į mano feisbuką. Bet vistiek liežuvio nenulaiko, “spėlioja” apie mano galimai giminiškus santykius su skundo pateikėju :-). Vis praleidžia progą patylėti

Comments are closed.

TAIP PAT SKAITYKITE