Redakcija gavo patikimos informacijos, kodėl meras Antanas Kalnius iš tikrųjų nutarė stabdyti naujojo Kretingos muziejaus vadovo konkursą.
Kaip teigė Kultūros ministerijos Edukacijos departamento darbuotojas, nenorėjęs skelbti pavardės, jau prieš kurį laiką ministerija buvo gavusi Lygių galimybių kontrolieriaus raštą, reikalaujantį tinkamai įvertinti ir spręsti susiklosčiusią jūrų ir gėlųjų vandenų žuvų diskriminaciją Lietuvos muziejuose. Lietuvos jūrų muziejus rūpinasi tik jūrų žuvimis ir jūrų gyvūnais, o visa šalies gėlųjų vandenų žuvija ir gyvūnija yra visiškoje užmarštyje. Kauno zoologijos sodas demonstruoja tik akvariumų žuvytes, o kur lydekos, žiobriai, raudės, visokie kilbukai, šapalai ir šamai, taip pat ūdros, bebrai ir kt. Kontrolierius pareikalavo naikinti tokią susidariusią nelygybę ir šalies muziejuose proporcingai, lygiomis galimybėmis ir be diskriminacijos atspindėti jūros ir gėlųjų vandenų gyvūnijos pasaulį.
Po ilgokų neoficialių derybų ir svarstymų ministerijoje nutarta, kad arčiausiai Jūrų muziejaus esantis Kretingos muziejus taps pavaldus ministerijai, kartu keisis ir jo profilis. Jame išliks visos jau esančios ekspozicijos, fondai, darbuotojai, klestės ir atnaujintas Žiemos sodas-oranžerija, tačiau bus labiau išnaudota išorinė muziejaus aplinka – parkas, tvenkiniai, jų šlaitai ir kt.
Pagrindinis sumanymas – tvenkiniuose priveisti daugybę įvairių žuvų, apgyvendinti kuo įvairesnių vandens gyvūnų. Kaip teigė ministerijos atstovas, kol kas problematiškas yra tik bebrų populiacijos klausimas. Jų užveisimas gali skaudžiai paliesti šimtamečius Kretingos muziejaus parko ąžuolus bei kitus saugomus medžius. Kita vertus, bebrai Lietuvoje turi labai prastą politinį kontekstą, tad jų demonstravimas gali sulaukti negatyvių lankytojų vertinimų.
Naujasis Kretingos muziejaus vadovas turės išmanyti ne tik tradicinius sausumos muziejininkystės reikalus, bet ir giliai įsigilinęs į mūsų gėlųjų vandenų gyventojus. Naują Kretingos muziejaus vadovo konkursą balandžio pabaigoje žada skelbti pati ministerija.

(Informuojame, kad šis straipsnis buvo balandžio 1-osios pokštas.) 

 9,276 peržiūrų (-a)

67% LikesVS
33% Dislikes
One thought on “Kretingos muziejus keis pavaldumą”

Comments are closed.

TAIP PAT SKAITYKITE