Šią gražią, saulėtą dieną ‚Švyturys“ nusprendė pasidairyti po Kretingą ir besidairydamas sutiko dvi žavias Marijono Daujoto progimnazijos moksleives Kotryną Endriuškaitę ir Žiedę Viskontaitę, kurios praeiviams dalijo lankstinukus, pasakodamos apie elektroninių cigarečių ir nikotino žalingą poveikį organizmui, skatindamos atsisakyti šių priklausomybių bei rinktis sveikesnį gyvenimo būdą. Mergaitės mielai sutiko pasidalinti savo mintimis apie šią akciją:
– Šiandien yra Tarptautinė nerūkymo diena, mokykloje buvo šventė, viktorina ir mokytoja mums pasiūlė prisidėti prie šios iniciatyvos, gatvėje praeiviams dalinant lankstinukus ir siūlant atsisakyti šio įpročio, – pradeda pašnekesį mergaitės.
– Ar noriai žmonės ima šias skrajutes? – klausiame pašnekovių.
– Ne visi, – sako Žiedė ir Kotryna.
– Ar daug pažįstate savo bendraamžių ar šiek tiek vyresnių moksleivių, kurie traukia šias cigaretes? – domimės.
– Tarp savo bendraamžių nepažįstame, bet esame girdėjusios, kad vyresnieji naudoja.
– Ką jūs pačios manote apie elektronines cigaretes, apie kitas priklausomybes?, – teiraujamės.
– Esame girdėjusios, kad šios medžiagos užteršia plaučius, žaloja organizmą, taip pat veda į kitas priklausomybes ar net sukelia mirtį.
– Ar esate girdėjusios, kad į elektronines cigarete kai kurie papildomai įdeda narkotinių ar psichiką veikiančių medžiagų?
– Esu girdėjusi, kad kai kurie prisideda ,,žiurknuodžių”, – susirūpinusi sako Žiedė.
– O gal esate girdėjusios, kad vaikai, paaugliai labai stipriai apsinuodija ir yra išvežami į gydymo įstaigas, papuola į reanimaciją?
– Savo aplinkoje apie tai nesame girdėjusios, – patvirtina abidvi.
– Ar jūsų artimoje aplinkoje yra rūkančių, – klausiame mergaičių.
– Ne, – choru atsako abidvi, – mūsų šeimose niekas nerūko.

„Švyturio“ laikraštis nori padėkoti NTAKD ( Narkotikų, Tabako ir Alkoholio Kontrolės Departamentas), Marijono Daujoto progimnazijai, iniciatyvinei grupei bei visiems moksleiviams, kurie šiandien prisijungė prie šios gražios pasaulinės nerūkymo dienos, skleisdami žinią apie šių priklausomybių žalą, rizikas, ilgalaikio vartojimo pasekmes bei poveikį aplinkiniams.

 9,074 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes
One thought on “Gegužės 31 – oji – Pasaulinė nerūkymo diena”

Comments are closed.

TAIP PAT SKAITYKITE