Iš kairės suaugę: meninio ugdymo mokytojas Gintaras Pucas, ikimokyklinio ugdymo mokytoja Asta Venckuvienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Petronėlė Jocienė ir prieškokyklinio ugdymo mokytoja Stasė Baužienė.

Šiuo metu čia liko tik vaikų darželis, veikia dvi grupės: vienoje ugdomi 1-3 metų, kitoje 3-7 metų vaikai. Vaikų skaičius lyginant su ankstesniais metais nežymiai auga. Tačiau įstaiga atlieka ir suaugusių švietimo funkciją. Rengia užsiėmimus užimtumo bei sveikos gyvensenos mokymus bendruomenės nariams bei senjorams.
Šiandien Grūšlaukės mokykla – tai dieninė, savarankiško mokymosi bendrojo lavinimo įstaiga nedideliame Kretingos r. kaime, vykdanti iš esmės tik priešmokyklinio ugdymo programas. Tačiau mokykla gali pasigirti gilia istorija. Žinoma, jog Grūšlaukės pagrindinė mokykla veikė jau vyskupo Motiejaus Valančiaus gyvenimo metais t.y. 1853 m. Tada mokykloje mokėsi 45 mokiniai.
Šiuo metu Grūšlaukės mokykla tai – Kretingos rajono Darbėnų gimnazijos Grūšlaukės skyrius. Sujungimas įvyko 2021 metais.
Apie tai, kaip šiandien gyvena ši įstaiga, kalbamės su ilgamete šios jos vadove, o šiuo metu direktoriaus pavaduotoja ugdymui Petronėle Jociene.
Pirmiausia, pasak pašnekovės, visas įstaigos kolektyvas išreiškia didelę padėką Darbėnų gimnazijos vadovei. „Labai esame dėkingi Darbėnų gimnazijos direktorei Sonatai Litvinienei, kad mumis pasitiki ir leidžia kūrybiškai dirbti, įsitraukti į projektus, visada jaučiame paramą ir palaikymą“, – sakė P. Jocienė.
-Grūšlaukės mokykla dabar yra Darbėnų gimnazijos filialas. Kada ir kodėl įvyko sujungimas?
-Buvusi Grūšlaukės mokykla-daugiafunkcis centas dabar yra Darbėnų gimnazijos skyrius. Prijungimas įvyko 2021 m. sumažėjus mokinių skaičiui ir pagal LR vyriausybės dokumentus nustačius 8 vaikų ribą vienoje klasėje. Deja, mūsų mokyklai statistika buvo negailestinga.
-Kokiomis nuotaikomis ir kokiais darbais pasitikote naujuosius mokslo metus? Kokie iššūkiai laukia? Kiek vaikų ir kokios klases, darželį šiuo metu lanko?
-Prijungimo metu nuotaikos buvo liūdnos, buvo minčių, kad visai bus panaikinta mokykla ir liks griūvantis pastatas su apleista teritorija. Ačiū savivaldybei, kad taip neįvyko ir šiuos mokslo metus pasitinkame optimistinėmis nuotaikomis. Šiuo metu veikia dvi darželio grupės: vienoje ugdomi 1-3 metų, o kitoje 3-7 metų vaikai. Vaikai, sulaukę mokyklinio amžiaus, pirmąją klasę galės lankyti Darbėnų gimnazijoje. Į darželio grupes priimame vaikus nuo vienerių metų.
Vaikų skaičius lyginant su ankstesniais metais nežymiai auga. Į Grūšlaukės gyvenvietę atsikėlė kelios jaunos šeimos. Šiuo metu turime tik vieną laisvą vietą vaikams nuo vienerių metų. Pas mus dirba visi pedagoginį išsilavinimą turintys darbuotojai. Aplinkos darbuotojai visi yra vietiniai žmonės.
-Papasakokite apie Grūšlaukės mokyklos istoriją, kada ji įkurta, kokios esminės datos, įvykiai?
-Grūšlaukėje aštuonmetė mokykla įkurta 1853 metais. 2013 m. mokykla šventė 160 m. sukaktį. 2023 m. mokyklai būtų sukakę 170 metų. 1990 m. buvo devynmetė, o 1999 m. – dešimtmetė. 20216 m. buvo įsteigta mokykla-daugiafunkcis centras. 2021 m. ji prijungta prie Darbėnų gimnazijos ir tapo Darbėnų gimnazijos Grūšlaukės skyriumi.
-Ar pačioje gyvenvietėje, aplinkiniuose kaimuose vaikų tiek pat, daugėja, mažėja; kokios demografinės tendencijos?
-Šiuo metu Grūšlaukės ir aplinkiniuose kaimuose pastebimas nežymus gimstamumo didėjimas, atsikelia jaunų šeimų.
-Jei tai yra daugiafunkcinė įstaiga, kaip yra bendraujama su bendruomene, juk kaime mokykla visada yra svarbus centras?
-Grūšlaukės mokykla vykdo ir Neformalųjį suaugusiųjų švietimą. Rašome ir laimime įvairius projektus, todėl suaugusiems galime pasiūlyti įvairių veiklų. Vienas iš tokių 2024 m , kuris susilaukė didžiulio susidomėjimo ir įsitraukimo – „Išmok gyventi be traumų“ Programos tikslas – Skatinti bendruomenės narių fizinį aktyvumą, siekiant stiprinti sveikatą ir mažinti traumų, lėtinių neinfekcinių susirgimų riziką.
Kitas šių metų projektas įtraukęs apie 30 senjorų „Savirealizcijos keliu“ kurio tikslas: mokyti konditerio, kulinaro amato, atpažinti ir naudoti vaistinius ir prieskoninius augalus, ugdyti bendruomenės narių sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą bei asmens bendrąsias bei kultūrines kompetencijas. Atsirado galimybė keliauti, užmesti naujas pažintis, pažinti savo kraštą.
– Dėkojame už pokalbį.

Kalbino Gintaras Mikšiūnas

 663 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes
One thought on “Vienoje seniausių Kretingos r. švietimo įstaigų ugdomi ir patys jauniausi, ir vyriausi”
  1. Mokiausi toje mokykloje penktoje klasėje.Tada jinai buvo medine…

Comments are closed.

TAIP PAT SKAITYKITE