Autokratinė Kretingos rajono valdžia vis drąsiau plečia kritikos nepakantumo ribas. Tarytum vienintelio akcininko valdoma bendrove tapusiai savivaldybei nepageidaujamais tampa visi, kas tik išreškia nepaklusnumą, išdrįsta suabejoti valdžios autoritetu ir jos priimamais sprendimais.
Atsikratyta politikų pavardžių nepaisiusia kontroliere, ignoruojamas bene svarbiausias tarybos Kontrolės komitetas, kurio veikla yra tiesiog blokuojama, iš darbo išguiti nepalankūs skyrių vedėjai ir svarbiausi specialistai, kurių kompetencija dabar neatsidžiaugia kaimyninė Palangos savivaldybė.
„Švyturio“ laikraštis savo valdžią ir savivaldybės vadovų darbą kritikuojančiomis pastabomis jau seniai rajono valdantiesiems braižė akis. Kritinės publikacijos ir komentarai organizuotai ir dažniausiai be jokio pagrindo socialiniuose tinkluose apšaukiami melagienomis. Pateikiami argumentai, kuriais mėginama pateisinti šiuos išpuolius, primena kurčiojo atsakymą, kuris išgirsta tai, ką nori.
Seniausias tradicijas turinčio rajono laikraščio žeminimas pasiekė naują stadiją – valdžiai nepalankių žinių skleidėjas prilygintas plataus vartojimo prekių ar maisto produktų gamintojams. Tradicinėje rudens derliaus šventėje „Švyturiui“ pirmą kartą pasiūlyta dalyvio vietą nusipirkti ir aikštėje apsiriboti poros metrų ilgio stalu.
Iki šiol galimybė prisistatyti savo skaitytojams ir skelbti prenumeratos akciją erdvioje savo palapinėje nemokamai buvo leidžiama abiems rajono laikraščiams. Abiems skiriant garbingą ir matomą vietą Rotušės aikštėje.
Dabar valdžia rajono gyventojams aiškiai nurodė, kad Kretingoje yra tik vienas teisingų žinių skleidėjas. Suprask, kitas yra tik tekstu padengtų laikraščių gamintojas. Kaip ir bandelių kepėjas, dešrų kimšėjas ar pirštinių mezgėjas.
Skirtumas tas, kad imtis kepti bandeles, rūkyti dešras gali kiekvienas. Tačiau laikraštį rajone leidžia tik dvi bendrovės. Per daugiau nei 30 nepriklausomybės metų trečioji iki šiol niekaip neatsiranda.
Į mugės paraštes „Švyturį“ nukišdama savivaldybė aiškina, kad su visais verslininkais lygiomis sąlygomis dalyvauti šventėje šį laikraštį leidžianti bendrovė privalo todėl, kad ji yra siekianti pelno. Deja, realybė tokia, kad beveik 80 metų trunkančią „Švyturio“ leidybos tradiciją išlaikantis laikraštis savo skaitytojams tarnauja siekdamas ne pelno, o nuostolio. Kuris bandelių kepėjas keptų ir pardavinėtų bandeles metai iš metų solidžiai pridėdamas iš savo kišenės?
Privilegiją nemokamai pasistatyti savo palapinę išlaikanti kita rajono žiniasklaidos įmonė priskirta prie šventės organizatorių, o gal partnerių. Su visa pagarba išties gražiai iniciatyvai rinkti didžiausią rajono moliūgą, tai yra ne kas kita, kaip didesnio prenumeratorių dėmesio siekiančio laikraščio savireklamos priemonė.
Gal ir „Švyturiui“ kitais metais reiktų skelbti kokį nors konkursą? Pavyzdžiui, ilgiausio agurko, ar sunkiausio obuolio. Gal ir „Švyturys“ tuomet būtų priskirtas prie šventės partnerių ir vėl susigrąžintų teisę nemokamai statyti palapinę matomoje aikštės vietoje? Susigrąžintų teisę į didesnį matomumą, koks suteikiamas kitam rajono laikraščiui.
Nors vargu. Šventės partneris, ar ne, bendrovė siekianti pelno ar patirianti nuostolių – tai yra tik savivaldybės pretekstas. Patvoryje užmatyta lazda, kuria norima mušti šunį. Valdžią kritikuojantis leidinys yra nepageidaujamas ir todėl jo vieta miesto šventėje yra ne savo palapinėje, o ant poros metrų ilgio lentynos.
Panašu, kad artėja laikas, kai rajone nepageidaujamais taps ir visi „Švyturio“ laikraščio skaitytojai. Jei domiesi Kretingos valdžios kritika, vadinasi jai pritari. O jei pritarti, esi nepatikimas, nedėkingas rajono valdžiai ir nusipelnai bausmės. Visai kaip buvusioje Sovietų sąjungoje, o šiandien Rusijoje.
Įdomu, kokią bausmę jiems sugalvotų savivaldybė? Gal, kas skaito „Švyturį“, privalės susimokėti už kelionę miesto maršrutiniu autobusu?

 651 peržiūrų (-a)

88% LikesVS
12% Dislikes
4 thoughts on “Rajono valdžia bizūno dairosi ir „Švyturiui“”
  1. Ar susimastė ponai Tarybos nariai, kam paaukojo. Mažai girdėjo apie „Blue-Yellow“ . Gal taip lengviau paslėpti visas aukas.

  2. Prokurorai kada tars žodį dėl bulkinio kuro naudojimo gal jau aišku? Siūlau redakcijai užklausti STT oficialiai, nes spaudoje jie rašo, kad tyrimas vykdomas

  3. Į kurį automobilį už mokesčių mokėtojų pinigus degalai buvo pilami iš tiesų, gali slypėti mero verslo reikaluose – iki 2019 metų A.Kalnius vadovavo savo privačiai kepyklai „Kalniaus duona“. Prieš ketverius metus išrinkus meru jis įmonės direktoriaus pareigas perdavė tuomet vos 22 metus turėjusiam savo sūnui, bet rajono vadovas A.Kalnius liko vieninteliu bendrovės akcininku. Bendrovė „Kalniaus duona“ viešai deklaruoja turinti du dyzelinu varomus mikroautobus „Opel Vivaro“ ir „Citroën Jumper“. Ir koks sutapimas – abiejų transporto priemonių degalų bakų talpa – 90 litrų. Įtarimą kelia ir tai, kad degalai dideliais kiekiais buvo pilami savaitgaliais, kai veikia turgūs, į kuriuos „Kalniaus duona“ vežioja pardavinėti savo produkciją. Antai praėjusių metų vasario 26 d., šeštadienį, buvo įsipilta 52 litrai, o kitą dieną, sekmadienį, – 84,4 litro. 2021 metų gegužės 15 dieną, šeštadienį, 14 val. 11 min. buvo įsipilta 77 litrai degalų, o tą pačią dieną 20 val. 6 min. – dar 47 litrai. Vos po savaitės, gegužės 23 d., sekmadienį, 10 val. 43 min. įsipilta 59 litrai, o vos po 40 minučių – dar 74 litrai. Tų pačių metų gruodžio 29 dieną, trečiadienį, A.Kalnius į savo automobilį įsipylė 60 litrų degalų, nors tądien mero darbotvarkėje buvo nuotoliniai darbo susitikimai. Tačiau kitą dieną jis vėl pylėsi 60 litrų dyzelino. Kaip galima susitarti su teismu ir nutraukti baudžiamąją bylą. Kitų savivaldybių merai yra teisiami. Kodėl taikomi dvigubi standartai????

  4. buvo meru mazeika kelias kadencijas ka padare kretingai ir rajuonui nieko isvis nes ziabkus jo subinlaizys buvo nes konservus palaiko ir nebuvo straipsniu kas blogai apie juos rasoma kai isrinko kalniu meru zmones mato ateiti o siuklse ziabkus tik dergia kisa pagalius i ratus kad suesti dabartini mera tu ziabkau tu esi kretingos smarve issigymusi

Parašykite komentarą

TAIP PAT SKAITYKITE