Štai kaip šiemet atrodo Prakartėlė Vydmantuose.
  1. Šiemet dėl karantino seniūnijos kalėdinių renginių neorganizuoja, bet savo miestelius ir gyvenvietes bendruomenės puošia, daugelis jau ir įžiebė egles. Arba įsirengė įspūdingas prakartėles, kaip, tarkim, Vydmantai.

Apie šventę – nė kalbos
„Tyku, ramu, ką čia gali planuot. Tai galima rinktis po dešimt žmonių, tai po penkis… Nors minčių turėjome, bet ką kalbėt apie šventę, jei iš kambario į lauką negali išeit, – sakė Darbėnų bendruomenės pirmininkas Rimantas Benetis. – Gatvės papuoštos, bet apie šventę nėra nė kalbos, jei dabar būriuotis tik po du žmones tegalima“.
„Saugomės ir nenorim susirgti, – darbėniškiui antrino ir Kartenos bendruomenės pirmininkė Rasa Kundrotienė. – Taip kaip ir visi – šventes sutiksim “ramutėliai”, papuošim eglutę, jokio renginio neorganizuojam“.
Kūlupėnuose – batutų vainikas
O kūlupėniškiai didžiausioms metų šventėms ruoštis pradėjo dar nuo pavasario. „Anksti, – pripažįsta bendruomenės centro „Kūlupėnai“ vadovė Jūratė Mačernienė. – Mūsų bendruomenės narė Jurgita Gricienė buvo sumaniusi pagaminti vainiką, vienas pirktas iš bendruomenės pinigų, o kitą, pasidalinus poreikiu internete, kūlupėniškiams paskolino Saulius Švelnys. Draugiški mūsų žmonės”.

„Gimus vainikui, kurį padarėme iš batutų, ėmėm galvoti apie eglutę. Beje, sporto aikštyne du elektrikai savanoriai Arvydas Vyšniauskas ir Artūras Domarkas savo iniciatyva pakabino tris lempas, kad bėgiojant aikštynas būtų labiau apšviestas ir šventiškas. Šventės nedarome, bet praėjusį savaitgalį pasipuošėm“, – sako J. Mačernienė. Ir pasidalina, kad dabar bendruomenė gyvena per Mišias klebono išsakytomis mintimis: „Kunigas paragino žmones atrasti laiko kiekvienam prisijungti prie gerų darbų, paskambinti artimam žmogui, padėti kokiam senukui. O jei nebesugalvoji, ką gero padaryti, nors nepraeik pro pamestą šiukšlę“.

Kalėdinis Kūlupėnų vainikas priešais bažnyčią.

Vydmantų prakartėlėje – unikalios skulptūros
Tas stebuklingas laukimo laikas pripildytas žmonių talentu, darbu ir gerumu! Šią savaitę ant statomos Vydmantų Dievo Gailestingumo bažnyčios pamatų iškilo kerinti Prakartėlė.
„Kai vienas po kito miestai puošiasi tūkstančius kainuojančiais papuošimais, mes šiai Prakartėlei neišleidome nieko. Viską sunešė patys parapijiečiai!“ – džiaugiasi Vydmantų klebonas Karolis Petravičius. Namelį pastatė Radikas ir Erikas Šaimuchomedovai, elektra pasirūpino seniūnas Rimvydas Šakinis. Unikalias skulptūras sukūrė mūsų krašto žinomiausias skulptorius Virgilijus Vaičiūnas.
„Ačiū ir jo žmonai Rūtai, kuri įkalbėjo šį didį menininką prisidėti prie šio stebuklo!“ – dėkoja kunigas.
Viską tvirtai sustatė, sutvarkė ištikimieji Virginijus Japertas, Simas Končius, Vaclovas Ereminas, Vaclovas Dalangauskas, Silvija Ruginienė.
„O visą grožį apipavidalino ir papuošė neprilygstamoji menininkė floristė Rita Dajorienė. Ir kaip nebūti laimingam, kai supa stebuklus kuriantys žmonės!“ – parapijos „Facebook“ paskyroje parapijiečiams dėkoja klebonas.

Drąsiai galima tvirtinti, kad Vydmantų prakartėlė, kuriai originalias skulptūras pagamino pasaulyje pripažįstamas mūsų krašto skulptorius Virgilijus Vaičiūnas, yra gražiausia šalyje. Vydmantiškiai dar tikrai sulauks ir televizijos dėmesio…

Salantams – salantiškio dovana
Salantiškiai turi gražią tradiciją, kad miestui eglę kasmet dovanoja vietos gyventojai ar kaimynai. Pernai eglė buvo parvežta iš kūlupėniškių sodybos, kitąmet viena salantiškė jau pasižadėjo miestelį papuošti savo dovanota žaliaskare. O šiemet ją padovanojo salantiškis Antanas Rimkus.
Kaip pats prisipažino, gera, kad galime ne tik laukti dovanų, bet ir kitiems dovanoti. Pasak A. Rimkaus, eglė jau solidaus amžiaus – galėtų turėti ir daugiau kaip 50 metų.
Salantiškis pasakojo, jog sodybą nupirkęs su ten jau pasodinta eglute, kuri daug metų puošė kiemą. „O dabar atėjo laikas ją papuošti gražiausioms žiemos šventėms, kad džiugintų ir vietinius, ir miesto svečius“, – sakė A. Rimkus.
„O puošiamės įprastai, savaitės pradžioje jau pasistatėm eglę, bet įžiebimo šventės nedarysim. Apskritai dabar tik pradedam viską planuotis, įvyko tik pirmasis susirinkimas“, – „Švyturiui“ sakė seniūnas Kazimieras Galdikas.

Imbarės seniūnija padėjo pasipuošti Laiviams
Kaip sako Imbarės seniūnas Antanas Turauskis, “mes tiktai pradedam ruoštis, o štai Laiviai jau įsižiebė ir eglę, mes kuo galėjom jiems šiek tiek pagelbėjom“. Imbariškiai, pasak seniūno, „puošis“ kitą savaitę, o pilnai jau 14-tą dieną.

„Man taip įdomu, kad kiti jau nuo lapkričio puošiasi. Man atrodo kiek per anksti, o mes taip jau pripratę šiek tiek vėliau puoštis“, – sakė seniūnas.

Štai koks nykštukas papuošė Laivių bendruomenę.

O štai kaip paslaptingai tas pats personažas atrodo vakare.

Laivių bendruomenės pirminkė Rožė Žvinklienė pasakoja, kad apžiūrėjusi kaimą ir jau suskaičiavo bent dešimt namų, kurie kabinasi lemputes ir įvairias kalėdines dekoracijas.

„Viską puošiame tik lauke, kadangi šventės nebuvo, bet pasipuošus vis tiek atėjo ir kelios šeimos pasižiūrėti, žmonėms smalsu, norisi šventinės nuotaikos“, – kalbėjo R. Žvinklienė.

Žalgirio seniūnas Bronius Talmontas apie pasiruošimą Kalėdoms “Švyturiui” penktadienį pasakojo stovėdamas bokštelyje, mat tuo metu kirto pažymėtus kirstinus medžius. Tačiau vis tiek maloniai paaiškino, kad seniūnija turės gyvą eglutę, o kitus papuošimus, girliandas ant medžių kabins tik nuo pirmadienio.

“Kaip liūdna bebūtų, jokios šventės šįmet nebus, tad ir papuošimai didžiąja dalimi – tie patys, kurie nuo praėjusių metų likę“, – sakė seniūnas.
Kretingos kaimiškosios seniūnijos seniūnė Sigita Riepšaitė pasakojo: „Kadangi neliko susibūrimų bendruomenės daugiausia puošiasi savarankiškai, tik, jei reikia, mes padedame techniškai. Mačiau, kad jau ruošiasi ir Kretingsodis, Kurmaičiai, Rūdaičiai… Tiesa, kad norisi eglutės įžiebimų, kurių, deja, nebus, tad šventinę nuotaiką seniūnija kuria tik tiek, kiek įmanoma pasipuošti lauke.“

 41,591 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes
3 thoughts on “Išsipuošusios seniūnijos šventes sutiks be renginių”
  1. Straipsnio autorė galėtų pasidomėti kas yra Darbėnų ir Kartenos seniūnai. Gaila, kad straipsniai išleidžiami su tokiomis klaidomis.

  2. Skulptorius Virgilijus Vaičiūnas yra žinomas visame pasaulyje, tačiau Lietuvos žmonės apie jo talentą žino nepakankamai. Prakartėlės Vydmantuose idėja prie naujai statomos bažnyčios pamatų, yra tarsi nuoroda, kad šis talentingas skulptorius gali įrengti viduje autentišką altorių iš medžio. Tai jau panašiai yra Priekulėje šv. Antano Paduviečio bažnyčioje ir kitur. Dabartinėse naujai statomose bažnyčiose erdvės labai daug, bet dvasinės šilumos ir jaukumo nerasta. Architektai projektuoja ir įrengia kaip angarus ar pastoges nuo kritulių. Kviečiu parapijiečius aktyviau dalyvauti iniciatyvai įrengti savo dieviškuosius namus kaip pavyzdinius, ne tik Lietuvoje. Pagarbiai, dr. Vilimantas Zablockis

Comments are closed.

TAIP PAT SKAITYKITE