Kretingos ligoninėje šiuo metu gydosi 4 pacientai, kuriems prireikė profesionalios medikų pagalbos jau pasiskiepijus nuo koronaviruso. Aisto Mendeikos nuotr.

Pasiskiepijus nuo koronaviruso ši liga buvo nustatyta trims Padvarių socialinės globos namų gyventojams. Po skiepų trims darbingo amžiaus įstaigos gyventojams pakilo temperatūra. Atlikus tyrimą, paaiškėjo, kad jie serga koronavirusu. Šiuo metu ligoniai gydomi Kretingos ligoninėje.

„Jie susirgo tikrai ne dėl skiepo. Ko gero, užkratas jau buvo iki skiepijimosi”, – “Švyturiui” sakė globos namų direktorė Rima Narmontienė.
Pasidomėjus, ar prieš vakcinaciją nebuvo atliktas tyrimas, R. Narmontienė paaiškino: “Greitasis antikūnių testas atliekamas, turint žmogaus sutikimą. Kadangi daugelis mūsų įstaigos gyventojų nelabai pajėgūs išreikšti savo norą ar nenorą, mes testus atlikome tik tiems, kuriems turėjome bent menkiausią ligos įtarimą, kad gali būti užsikrėtę. Dabar neatsakysiu, kokiam skaičiui iš visų 196 gyventojų atlikome šiuos testus, bet nė vieno tyrimo rezultatas nebuvo teigiamas”.
Po skiepo COVID-19 nustatytas dar vienam Kretingos rajono gyventojui, buvusiam prioritetiniame vakcinacijos sąraše. Jis šiuo metu gydomas nuo plaučių uždegimo.

Nežymiu šalutiniu poveikiu skundžiasi ir daugiau
Nuo koronaviruso jau antrą sykį paskiepyti Kretingos ligoninės kovidiniame skyriuje dirbantys darbuotojai. Dalis jų taip pat jaučia nežymių šalutinių poveikių, pavyzdžiui, karščiavimą.

„Mūsų įstaigos gyventojai susirgo tikrai ne dėl skiepo. Ko gero, užkratas jau buvo iki skiepijimosi”, – sako Padvarių globos namų direktorė Rima Narmontienė. Aisto Mendeikos nuotr.

“Panašiai yra visose šalies ligoninėse. Nemalonūs simptomai laikosi apie parą, tik nedaugeliui – ilgiau”, – sakė Savivaldybės gydytoja Zita Abelkienė.
Su Kretingos ligoninės atstovais “Švyturiui” penktadienį susisiekti nepavyko.
Praėjusią savaitę rajone buvo paskiepyti ir poliklinikų, globos įstaigų, mobilaus punkto darbuotojai.
“Iš viso paskiepyti dar 347 asmenys, viena vakcina buvo sugadinta. Mes galėjome praplėsti skiepijamųjų sąrašą, nes neplanuotai labai daug vakcinų liko nuo globos įstaigų. Ten daug darbuotojų ir gyventojų sirgo, tad nebuvo galima jų skiepyti. Simptomų jie neturėjo, bet liga paaiškėjo, atlikus testus”, – aiškino Z. Abelkienė.

Gyventojų vakcinacijai – Kultūros centro patalpos
Šiuo metu 114 vakcinų laukia rajono vaistininkai. Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytus prioritetus po vaistininkų sąraše – 65 m. ir vyresni gyventojai.
“Tačiau kada galėsime skiepyti juos, nežinome. Šiuo metu mažosios šalies savivaldybės laukia, kada prisivys didžiosios. Mat didžiuosiuose miestuose dar net ne visi medikai paskiepyti”.
Kretingos rajone vakcinacijos organizavimas yra paskirtas Kretingos pirminiam sveikatos centrui. Penktadienį vykusiame Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje centro vadovas Arnas Juškys pabrėžė, kad pradedant masiškai skiepyti gyventojus jo vadovaujama įstaiga neapsieisianti be kolegų pagalbos.
Taip pat posėdyje buvo iškelta mintis, kad gyventojų skiepijimą būtų galima vykdyti Kretingos rajono kultūros centre. Mat po skiepo būtina bent 15 minučių ramiai pasėdėti. Pavyzdžiui, Kauno savivaldybė šiam tikslui yra numačiusi buvusio pašto patalpas.

Į statistiką įtraukia ir tikėtinus atvejus
Nuo sausio 8 d. iki 21 d. Kretingos rajone nustatyti 227 nauji koronaviruso atvejai. Skaičiuojant sergamumo rodiklį nuo bendro gyventojų skaičiaus šiuo metu jis yra 606,5 šimtui tūkstančių gyventojų.
“Gruodį ir lapkritį šis rodiklis buvo didesnis. Pavyzdžiui, pirmoje gruodžio pusėje – 921. Ryškaus sergamumo mažėjimo nestebime, bet nėra ir didejimo, tad tai jau gerai”, – “Švyturiui” sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Klaipėdos departamento Kretingos skyriaus vedėja Dalia Jociuvienė.
Beje, NVSC “Juvare” sistema, fiksuojanti sergamumą koronavirusu, nuo šiol į bendrą statistiką įtraukia ne tik patvirtintus užsikrėtimo COVID-19 atvejus, bet ir tikėtinus. Tikėtinais laikomi atvejai, kai žmogui pasireiškia koronavirusui būdingi simptomi, patvirtinti šeimos gydytojo, bet laboratoriniu būdu diagnozė nenustatyta. Tai yra, neatliktas testas.
Ketvirtadienio duomenimis, tokių tikėtinų atvejų Kretingos rajone buvo 13. Vakar dienos duomenys šie tikėtini atvejai jau nenebuvo išskirti, bet iš karto įtraukti į bendrą statistiką.
Taigi, sausio 22 d. duomenimis, Kretingos rajone užregistruoti 25 nauji COVID-19 ligos atvejai, 8 gyventojai pasveiko.
Iš viso nuo pandemijos pradžios nustatyti 2067 COVID-19 ligos atvejai, iš jų: 1331 pasveiko, 84 mirė, 652 šiuo metu serga.

Kokioms naujienoms teikiate pirmenybę?

View Results

Loading ... Loading ...

 15,003 peržiūrų (-a)

70% LikesVS
30% Dislikes
One thought on “Po skiepų keturi kretingiškiai atgulė į ligoninę”

Comments are closed.

TAIP PAT SKAITYKITE