Brolis pranciškonas Paulius Vaineikis (kairėje) susitikime su maršo organizatoriais Kretingoje. Aisto Mendeikos nuotr.

Rytoj tradicinės šeimos gynėjai vyksta į Didįjį šeimos gynimo maršą Vilniuje. Užsiregistravusių kretingiškių, kaip “Švyturiui” sakė vienas iš Kretingos koordinatorių, Arvydas Galginas, yra 167. Tačiau vykstančių į sostinę gali būti ir daugiau, nes ne visi registruojasi.

Išvyks iš Tiekėjų gatvės

Kretingiškiai nuo 7 val. ryto renkasi Tiekėjų g. 33, išvyksta 8 val. Autobusas išvyksta nuo Kretingos ligoninės.

Kretingiškiai – itin aktyvūs šiame judėjime. Viena iš organizatorių, Rytų Lietuvos koordinatorė – kretingiškė Vitolda Račkova. O Kretingos brolis pranciškonas Paulius Vaineikis už tradicinių vertybių gynimą prarado ir kapeliono pareigas Pranciškonų gimnazijoje.

P. Vaineikis planavo su savo šlovinimo grupe keliauti į sostinę, bet dvasinė jo vadovybė jam tai uždraudė.

“Man pasakė: “Sėdėk čia”, – “Švyturiui” pasakojo dvasininkas. – Tad sėdėsiu ir malda palaikysiu maršą.”

Kaip dvasininkas vertina vieno iš  dviprasmiškiausiai vertinamų maršo veidų – protesto akcijos vedėjo ir scenaristo Artūro Orlausko – kai kuriuos labai nekrikščioniškai skambančius pasisakymus?

Į klausimą P. Vaineikis atsakė juokdamasis: “Jis yra humoristas, aktorius. Žinojome, kad niekas tokios akcijos nereklamuos, o reklamos reikėjo. Tad jis ir kalbėjo taip, kad būtų išgirstas, būtų cituojamas. Tokiu būdu žiniasklaida nemokamai skleidė renginio reklamą – nesvarbu, kad kritikuodama. Tačiau sklaida įvyko. O akcija atsiribojo nuo visų politikų, net ir nuo “Respublikos” leidinio. Čia juk yra visi paprasti žmonės, kurie nemoka kurti viešųjų ryšių, bet kurie nuoširdžiai tiki tradicinėmis vertybėmis”.

Beje, kretingiškiai planavo šeštadienį rinktis prie žymiojo šviečiančio Kretingos kryžiausi ir melstis už Lietuvos šeimas. Tačiau, kaip “Švyturiui” patvirtino P. Vaineikis, dėl pandemijos negavo leidimo. Todėl 15 val. į maldą kviečiama Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švenčiausiai Mergelei Marijai bažnyčioje.

Rajono politikų požiūris

O kaip Didįjį šeimos gynimo maršą vartina Kretingos rajono Tarybos nariai?

Meras Antanas Kalnius, rinkiminis komitetas “Kretingos kraštas”: tikrai palaikau bet kokią žmonių saviraiškos formą. Džiaugiuosi šeimų maršu. Lietuva bunda.

Vicemeras Dangiras Samalius, TS-LKD: norintys dalyvauti marše neturėtų apsigauti ir juo patikėti. Emocijos valdo žmones, bet čia reikėtų gerai pagalvoti, kodėl organizuoja būtent šie žmonės ir kokių tikslų siekia maršo organizatoriai. Jie organizuoja maršą vedami galimai kitų tikslų ir, manau, ne visai kilnių.

Vaidas Kuprelis, TS-LKD: labai sudėtinga vertinti. Kiekvienas pilietis, kiekvienas žmogus turi teisę išreikšti savo nuomonę – tai jam užtikrina Lietuvos Konstitucija. Jei žmogus mano, kad šeimai kyla pavojus, jis turi teisę išsakyti savo nuomonę. Tačiau abejonių kelia pasirinktas laikas – pandeminis laikotarpis. O kalbant apie pačią akcijos idėją, šeimos reikšmė valstybei yra svarbi. Man, kaip krikščioniui, abejonių kelia, ar reiktų ratifikuoti Stambulo konvenciją, nes kai kurie jos punkta kertasi su krikščioniškomis nuostatomis. Abejočiau ir partnerystės įstatymu. Suprantu, kad kyla problemų tokioms poroms dėl paveldėjimo ar ligų atveju, bet abejočiau, ar jų sąjunga turėtų būti prilyginta šeimai. Tiesa, turiu prisipažinti, kad nemačiau galutinio šio projekto. Tačiau Lietuvos Respublikos Konstitucijoje aiškiai apibrėžta, kad šeima yra vyro ir moters sąjunga. Taigi, joks įstatymas negali būti aukščiau Konstitucijos. Tad iš esmės pritariu šios akcijos ideologijai, bet abejočiau kai kuriais jos organizatoriais, kurių pasaulėžiūra nieko bendro neturi su krikšioniškomis vertybėmis, o kai kurie tam tikru laiku iš jų netgi tyčiojosi.

Vitalija Valančiutė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga: Tarptautinę šeimos dieną organizuojamas Didysis šeimos gynimo maršas susilaukia įvairiausių ir net prieštaringų vertinimų. Maršai maršais, akcijos akcijomis, bet, manau, kad niekada neturime pamiršti, jog tradicinė šeima yra reikšmingiau už viską. Juk mes visi esame užaugę vyro ir moters šeimoje, ir mums tai labai svarbu. Mano manymu, reikia gerbti tuos, kurie ėmėsi tokios iniciatyvos kaip Didysis šeimos gynimo maršas ir drąsiai bei viešai išsako palaikymą tradicinei Šeimai – moters ir vyro sąjungai.

Tomas Abelkis, LKDP: mes gyvename laisvoje ir demokratiškoje šalyje. Kiekvienas yra laisvas ir turi teisę dalyvauti kokiame tik nori marše.

Jolita Vaickienė, nepartinė: kiekvienas žmogus laisvas pasirinkiti, kokiame marše jis nori dalyvauti, kad ir draudimo agentų, mamų ar “Lions”… Tik nereikia konfrontacijų, kad jei jau aš už tą, tuomet aš prieš kažką.

Internetinėje svetainėje seimusajudis.lt Lietuvos piliečiai kviečiami į visos Lietuvos vienybės ir protesto mitingą gegužės 15 d. 18 val. Vingio parke.

Akcijos tikslas pristatomas taip:

“Mūsų šūkis: STIPRI ŠEIMA – STIPRI VALSTYBĖ!

Vieningai paliudysime didžiosios daugumos Lietuvos piliečių ryžtą apginti Lietuvos šeimų teises bei Lietuvos Respublikos Konstitucijoje nustatytą teisinę ir visuomeninę tvarką.

Apginsime savo šeimas, vaikus, jaunimą, vaikų darželius ir mokyklas nuo prievarta brukamos išsigalvotų socialinių lyčių propagandos. Vieningai pasisakysime prieš rengiamą Stambulo konvencijos ratifikavimą Seime, kuris uždraustų žodžio ir įsitikinimų laisvę, įteisintų totalią visuomenės minčių kontrolę ir bausmes už Konstitucijoje įtvirtintą teisę reikšti savo nuomonę ir tėvams auklėti vaikus pagal savo įsitikinimus.

Lietuva niekada neleis kraštutinėms mažumoms primesti visai visuomenei nepriimtino gyvenimo būdo, paniekinti Tautos tradicijų ir vertybių ir atsisakyti pagarba žmogaus orumui pagrįstos krikščioniškos civilizacijos moralės.

Tai dabar ne tik šeimų, bet ir Lietuvos valstybės ateities ir išlikimo klausimas. Tik visi kartu apginsime tai, kas mums brangu!

[…]

Iš anksto dėkojame visiems, kuriems brangi Lietuvos ateitis.

Šeima, kurią sudaro Mama, Tėtis ir Vaikai, turi būti ir bus apsaugota!”

SEO paslaugos ir kita reklama internete – seopaslaugos.com

 24,294 peržiūrų (-a)

75% LikesVS
25% Dislikes
3 thoughts on “Didydis šeimos gynimo maršas: daugiau nei pusšimtis kretingiškių, Kretingoje “uždarytas” aktyviausias vienuolis ir vietos politikų požiūris”
  1. Protingiems žmonėms eit į kažkokius marš marš tra-ta-ta – nė į galvą neateitų 😀

  2. Aninimas kuris parašė komentara….na žodžiu jam galvoje marš,marš tratata,ti k tiek ir temoka, gal jis pats yra iš tų tratata…

Comments are closed.

TAIP PAT SKAITYKITE