Savaitgalį Kartenos bendruomenės vyrai draugiškai dalyvavo talkoje – gamino Ukrainos kariams skirtas lauko krosneles.

Kartenos seniūnaičio ir ūkininko Gintaro Žiobako dirbtuvėse šeštadienį susirinko apie 15 vyrų ir draugiškai kibo į darbą. Prieš tai Kartenos bendruomenės pirmininkas Marius Meškauskas socialiniame tinkle Facebook informavo, kad sausio pabaigoje yra galimybė Ukrainos kariams pristatyti lauko krosnelių, pagamintų iš susidėvėjusių automobilių ratlankių, ir kvietė į talką.

„Iniciatyvą parodė vienas mano pažįstamas iš Vilniaus, kuris beveik kas mėnesį veža įvairią paramą ir labdarą į Ukrainą. Sužinojęs apie mūsų draugišką ir geras iniciatyvas remiančią Kartenos bendruomenę, pasiūlė – o gal karteniškiai surinktų, suneštų nenaudojamus automobilių ratlankius ir iš jų kovojančios Ukrainos kariams pagamintų lauko krosnelių? Jų labai reikia, žiema dar tęsis, o nuožmaus Rusijos karo prieš ukrainiečius sąlygomis šiluma tampa ypač aktualiu dalyku. Juo labiau – lauko sąlygomis kariams“, – sakė M. Meškauskas.

Sunešus ratlankius, įvertinus turimas medžiagas pasirodė, kad bus įmanoma pagaminti apie 15 krosnelių. Iš pradžių atrodė, kad į talką susirinkus šeštadienį krosnelių gamybai pakaks dienos, tačiau kol procesas įsivažiavo, „susistygavo“, kol atsirado įgūdžiai – talką teko tęsti ir sekmadienį.

Krosnelių gamybine baze tapo ūkininko G. Žiobako dirbtuvės, kuriose vyrai matavo, braižė, pjovė, virino metalą. „Garažas tapo panašus į tikrą gamybos cechą“, – šyptelėjęs pastebėjo G. Žiobakas.

Kartenos degalinės savininkas Audrius Lukošius skyrė suvirinimui būtinų dujų ir angliarūgštės. O nuošaliau dirbtuvių teritorijoje degė laužas, virš jo ant trikojo kabėjo didelis puodas ir medžiotojas Romualdas Jablonskis talkininkams virė gardų šiupinį.

Kaip teigė M. Meškauskas, karteniškių pagamintos lauko krosnelės bus pristatytos į Ukrainos pietų frontą ir perduotos ukrainiečių kariams.

« 1 2 »

 8,813 peržiūrų (-a)

91% LikesVS
9% Dislikes
One thought on “Karteniškių pagamintos krosnelės šildys Ukrainos karius”
  1. Tėkrė vyraa… Vėins su riezako pjaun be apsaugėniu akėniu, kėts su kempo vėrėn be skydieli… Darbu sauga dzin.

Comments are closed.

TAIP PAT SKAITYKITE