Debatuose dalyvavo visi aštuoni kandidatai į merus.

Vasario 23-ąją visuomeninės organizacijos „Žinau, ką renku“ bei LRT surengti kandidatų į merus debatai Kretingoje parodė, kad visi aštuoni kandidatai būtų tikri rajono gyventojų interesų gynėjai, dirbtų juos išrinkusiųjų labui. Kitaip tariant, tokie geri, kad galima ir „prie žaizdos dėti“.

Padiskutuoti, išsakyti savo nuomonę, papasakoti apie įsitikinimus į Kretingos rajono kultūros centro salę atvyko visi aštuoni Kretingos rajone iškelti kandidatai į merus: Antanas Kalnius, Egidijus Viskontas, Dangiras Samalius, Dalia Martišauskienė, Romualdas Jablonskis, Justė Stonkutė, Rimvydas Šakinis, Jolita Vaickienė. „Tauškėti vėjų ir išsisukti nuo tiesių klausimų“ debatuose dalyvavusiems kandidatams neleido LRT reporterė Jovita Gaižauskaitė.

Visi kandidatai į merus pasinaudojo nemokama galimybe ne tik pasakyti savo vardą, pavardę, kur gimę ar kur dabar gyvena, bet ir paraginti rinkėjus kovo 5-ąją balsuoti būtent už juos, nes kiekvienas iš jų esąs geresnis už kaimyną.

Tiek kandidatų prisistatymai, tiek jų trumpai išdėstytos programos iš esmės beveik nesiskyrė. Nebent tik skirtingais žodžių deriniais. Šiaip visi pasirengę kovoti už tai, kad rajono gyventojams gyventi būtų vis geriau ir geriau.

Debatų vedančiosios užduodami klausimai buvo pakankamai susiję su Kretingos rajono problemomis. Kandidatų prašyta pakomentuoti per šią besibaigiančią Savivaldybės tarybos darbo kadenciją susiklosčiusią situaciją, kai daugiau laiko buvo praleidžiama riejantis tarpusavyje nei dirbant visuomenei naudingą darbą. Visi ketinantys užimti mero kėdę piliečiai sutarė, jog ateityje taip neturi būti, taip pat niekas nemėgino pirštu parodyti, kas konkrečiai dėl to kaltas. Tačiau lyg yla iš maišo vis dėlto išlindo replika, jog būnant meru reikia pamiršti asmenines ambicijas bei sumažinti arogancijos lygį.

Dauguma kandidatų stengėsi įtikinti, jog, jiems tapus merais, konfliktinės situacijos būtų sprendžiamos kompromisais ar bent jau jų paieška, skambėjo pamokymai, jog kompromisas yra geriausias sprendimų suradimo būdas. Tik vienintelis demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ kandidatas į merus R. Šakinis, dau negalvojęs, teigė, jog jis tokios problemos… visai nespręstų. Mat jeigu jis būtų išrinktas meru, tokios problemos apskritai nebūtų.

Niekas iš kandidatų į merus neprieštaravo nuomonei, jog Kreigoje ligoninė reikalinga, tik apgailestavo, kad esą nepavyko išsaugoti Akušerijos-ginekologijos skyriaus. Keista, bet juk šis skyrius kol kas dar tebėra. Matyt, kandidatai apie tai šiek tiek primiršo. Jame moterys tik gimdyti nebegali, o visos kitos paslaugos vis dar teikiamos.

Vis dėlto pasidarė linksmiau, kandiatui D. Samaliui apgailestavus, jog kažkaip nesugebama pasirūpinti didesniu mažylių atsiradimu, kad rajone būtų pasiektas reikiamas gimimų skaičius.

Svarbus klausimas ir dėl piniginių lėšų pritraukimo į rajoną. Pasak politinio komiteto „Kretingos kraštas“ kandidato į merus bei dabartinio mero A. Kalniaus, per pastaruosius ketverius metus, kol jis sėdi mero kėdėje, į rajoną atkeliavo ne vienas milijonas eurų. Kandidatas nepasivargino ir paskaičiuoti bei išvardinti, kokiam objektui ir kiek gauta pinigų.

Tik daugiau postringauti apie didžiules į rajoną atkeliavusias lėšas jam neleido konkurentė siekiant mero posto, Darbo partijos kandidatė J. Vaickienė. Pasak jos beveik visos A. Kalniaus išvardinto lėšos yra valstybės biudžeto pinigai, dėl kurių gavimo nereikia beveik nieko daryti – jie ir taip pasiekia savivaldybių biudžetus.

Aiškiau ir konkrečiau atsakyti į kai kuriuos klausimus šiek tiek sunkiau sekėsi politikos naujokei, politinio komiteto „Už šviesią Kretingą“ kandidatei Justei Stonkutei. Ji niekada neneigė, kad neturi patirties politikoje, tikriausiai todėl ir nesistengė atsakyti į galbūt per daug sudėtingus klausimus, apsiribodama bendro pobūdžio frazėmis.

Nors laiko atsakymams į gyventojų klausimus liko labai nedaug, o atsakyti į elektroninėje erdvėje užduotus klausimus laiko apskritai neliko, pilnoje salėje debatų klausęsi žiūrovai namo iškeliavo nusiteikę pakankamai linksmai. Ypač po to, kai kandidatas į merus R. Šakinis, atrodo, pakankamai gerai išmanantis ne tik ūkinius Vydmantų seniūnijos reikalus, paragino susirinkusiuosius kai kuriose srityse būti aktyvesniais.
„Vyrai, mylėkite moteris, kad jos norėtų gimdyti vaikus ir visi pasiliktų gyventi mūsų rajone“, – sakė R. Šakinis.

 30,440 peržiūrų (-a)

80% LikesVS
20% Dislikes
5 thoughts on “Debatai: visi kandidatai – geriausi”
  1. Kas gali balsuoti už partiją ir už tos partijos pretendentą į meres, kurios komandoje atsirado lojantis ir visus puolantis pitbulis?

Comments are closed.

TAIP PAT SKAITYKITE