Kretingos rajono meras Antanas Kalnius sulaukė didelio susidomėjimo dėl ilgai trunkančio atsisakymo parodyti dokumentus, patvirtinančius praėjusios kadencijos tarybos narių veiklai skirtų lėšų naudojimą. Šis faktas sudomino ir prokurorus.

Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras pradėjo tyrimą dėl biudžeto lėšų naudojimo rajono savivaldybėje, ypač dėl išmokų, skiriamų Kretingos tarybos nariams, skaidrumo ir teisėtumo. Tyrimo metu bus vertinama, ar šios lėšos buvo naudojamos pagal tiesioginę paskirtį – susijusioms veiklai apmokėti.

Prokuratūrai didžiausią įtarimą sukėlė tai, kaip meras A. Kalnius naudojo lėšas, skirtas tarybos nario veiklai. Pasirodo, per praėjusią kadenciją jis pateikė beveik 10,2 tūkst. eurų vertės degalų pirkimo čekių, o už degalus sumokėjo naudodamas 8 banko korteles. Yra klausimų dėl to, ar šie degalai buvo skirti jo asmeniniam automobiliui.

Remiantis pateiktais čekiais, į automobilio degalų baką buvo įpilta daugiau kaip 80 litrų dyzelino vienu metu. Tai kelia klausimą, nes lengvieji automobiliai tokios talpos degalų bako neturi. Mero teiginiai, kad degalus naudojo savo asmeniniam automobiliui, tačiau neatidengdamas automobilio modelio, kelia daugiau įtarimų.

Dar didesnis sutapimas kyla dėl to, kad mero verslo reikalų kontekste, jis vadovavo savo privačiai kepyklai „Kalniaus duona“, kuri deklaruoja turinti du dyzelinu varomus mikroautobus „Opel Vivaro“ ir „Citroën Jumper“. Abiejų transporto priemonių degalų bakų talpa yra 90 litrų. Be to, pastebima, kad dideliais kiekiais degalai buvo pilami savaitgaliais, ypač turgavietėse, kur „Kalniaus duona“ pardavinėjo savo produkciją.

Kretingos tarybos Kontrolės komiteto nariai siekė gauti informaciją apie degalų panaudojimą ir prašė mero parodyti degalinių čekius bei sąskaitas faktūras. Tačiau jiems buvo pateikti tik praėjusios kadencijos čekiai, o ne ankstesniais metais pateikti dokumentai. Tai kelia daugiau klausimų dėl informacijos, kuri buvo slepiama.

Be šių įtarimų, Kretingos rajono tarybos nariai taip pat kritikavo kitus politikus dėl neapdairaus lėšų naudojimo. Pavyzdžiui, Vilius Adomaitis per kadenciją panaudojo beveik 12,7 tūkst. eurų, iš kurių didžioji dalis buvo skirta automobilių remontui ir kasko draudimui. Taip pat buvo pastebėta, kad kai kurie politikai panaudojo daug degalų, nors jų veiklos pobūdis neprisideda prie tokių didelių sąnaudų.

Visa ši situacija sukrečia Kretingos gyventojus, kurie nerimauja dėl savo mokesčių lėšų naudojimo. Tyrimai tęsis, o rezultatai bus paskelbti ateityje.

Šaltinis: lrytas.lt

 6,277 peržiūrų (-a)

80% LikesVS
20% Dislikes
8 thoughts on “Kretingos meras A. Kalnius susiduria su kaltinimais dėl lėšų naudojimo – tyrimas prasideda”
  1. A i daba besakys ka poul vargsa Onte? Reks grazint mona i jusa pinigelius ketep tiurma.

  2. Nešventas Antanas, oj nešventas. O prieš rinkimus kaip čiulbėjo “prieš korupciją, prieš korupciją!”. Pasirodo pats nagus įkišęs. Koktu net žalia.

  3. Netik mūsų pinigus leidžia, bet ir sugeba mokėti didžiulės algas valdininkėliams, kurie nesugeba vadovauti rajono įmonėms

  4. Gerb. Antaneli noriu paklausti ką tuo metu veikia jūsų vidaus audito vedėja rodos Katauskiene kada jūs taip “sąžiningai” tarnaujat Kretingos žmonėms.

  5. Keisti komentarai, per kadenciją ty per 5 metus kurui sunaudojo 10tūkst.€
    Matematika yra tokia, kad į mėnesi kurui išleido 167€.
    Į mėnesi suvažinėk du kartus į Vilnių ir nebėra kuro

  6. Nieko nuostabaus , visi visais laikais taip sare , daro ir darys . Pasakykite kada taip nebuvo ?! Betkuris uzemes jo vieta darys ta pati ir toliau ir betkuris is musu darytu ta pati …

Comments are closed.

TAIP PAT SKAITYKITE