imlitexagro.lt nuotr.

Perskaičiusi straipsnį „Grūdų elevatorius dirba prižiūrint policijai” ir Jūsų išreikštą nuomonę, noriu išsakyti ir savo nuomonę apie neišsprendžiamą konfliktą bei užduoti Jums kelis klausimus.

Esu Giedrė Meškauskienė, straipsnyje paminėto, kaip vis nesiliaujančio skųstis kaimyno žmona. Šiame konflikte dalyvauja ne tik mano vyras, bet ir visa mano šeima, kurioje auga du mažamečiai vaikai. Gamyklos keliamas triukšmas naktį trikdo ne tik mūsų poilsį, bet ir mūsų vaikų poilsį, kuris ateityje, pagal internete esančią patvirtintą informaciją, atsilieps vaikų sveikatai.

Mere, atsakykite, prašau, kas bus atsakingas už mūsų vaikų sveikatai padarytą žalą? Kaip Jūs atsakytumėte į mažamečio vaiko klausimą: kodėl naktį už lango taip triukšmauja ir mes, kai taip karšta lauke, negalime atsidaryti langų, ir ramiai naktį išsimiegoti?

Žinoma, galime atsidaryti langus, nes juos gi turime, bet tada triukšmo lygis bus kaip ir lauke, o nakties poilsis nekokybiškas. Iš kaimyninės įmonės įrenginių naktį sklindantis garsas būna įvairus: nuo pastovaus sisteminio garso iki staigaus priekabos bortų trankymo ir kitų staigių gąsdinančių garsų, į kuriuos reaguodami nakties metu pabunda iš miego mano vaikai.

Straipsnyje „Imlitex Agro” (dabar – „Scandagra“ – redakcijos pastaba) elevatoriaus vadovas Steponas Baltuonis minėjo, kad investavo į garsą izoliuojančią apsaugančią sienelę, tačiau nepaminėjo, kad ties mūsų nuosavybės riba ta sienelė iš aukščio buvo sumažinta, ir iš gamyklos sklinda triukšmas tiesiai į mūsų langus.

Ar Jūs, mere, bandėte gilintis į šią problemą iš mūsų gyventojų pusės? Jūs straipsnyje minite, kad būtume pakantesni elevatoriaus kolektyvui per derliaus dorojimo įkarštį, bet kodėl mes turime aukoti savo bei vaikų ramybės ir poilsio laiką, kai yra galimybės įmonei naktį nedirbti ir triukšmo neskleisti?

Gerbiamas mere, noriu Jūsų paklausti, kodėl Jūs, mūsų, Kretingos gyventojų, išrinktas Kretingos meru, viliantis, jog dirbsite skaidriai ir nenuviliant Kretingos rajono žmonių, nereaguojate visiškai į mūsų išsakytas pozicijas? Juolab, kad praėjusiais metais buvo nustatyta ir patvirtinta, kad triukšmas sklinda iš įmonės įrenginių?

Mes prašome tiek nedaug, tik suvaldyti iš įmonės sklindanti triukšmą, apsaugant mūsų bei mūsų mažamečių vaikų poilsį ir sveikatą.

Visiems laisvai prieinamuose įstatymuose aiškiai parašyta, kad Valstybinį triukšmo valdymą pagal savo kompetenciją įgyvendina ir savivaldybė. Jūs, kaip meras, turite daug galimybių teisėtai, vadovaujantis įstatymais, veikti šiuo klausimu mūsų, kaip gyventoją naudai. Juk mes šioje vietoje gyvename daug anksčiau, nei kaimynystėje įsikūrė įmonė.

Savivaldybė neveikia taip, kaip turi veikti pagal įstatymus. Kodėl nesinaudojate Jums įstatymuose suteiktomis teisėmis ir nesprendžiate šios situacijos, o tik viešai ir garsiai pasisakote, kad Jūs einate už verslą, visiškai nieko nedarydamas?

Prašau nurodyti, ką tikslu išspręsti šią situaciją padarėte savo ruožtu, bei ką padarė savivaldybė.

Prašau atsakyti į visus mano pateiktus klausimus bei atsakymą atsiųsti elektroniniu paštu  giedre.zasytyte@gmail.com.

Dėkoju Kretingos rajono policijos komisariato pareigūnams, kurie vieninteliai sąžiningai ir atsakingai reaguoja į mūsų skundus, po kurių apsilankymo įmonė sureaguoja ir triukšmas yra mažinamas.

Giedrė Meškauskienė

Teksto autorė mini 2020 m. rugpjūčio 18 d. laikraštyje „Pajūrio naujienos“ Vitalijos Vitkauskienės straipsnį „Grūdų elevatorius dirba prižiūrint policijai“.

Ką į „Švyturio“ perduotus kretingiškės keliamus klausimus atsakė rajono meras Antanas Kalnius ir „Scandagra“ elevatoriaus vadovas Steponas Baltuonis, skaitykite rytojaus, rugpjūčio 22 d., „Švyturio“ laikraštyje.

Redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su skaitytojo nuomone.

 97,617 peržiūrų (-a)

93% LikesVS
7% Dislikes
7 thoughts on “Mere, ką padarėte, kad suvaldytumėte grūdų elevatoriaus keliamą triukšmą?”
  1. Nelabai suprantu, kuo šita ponia piktinasi. Tiekėjų gatvė lyg ir pramoninė zona. Tad Tamstos namelis čia atrodo kaip svetimkūnis. Žinojote kur kuriatės ir dabar savo problemų nekraukite kitiems. Galų gale, įsirenkite kondicionierių ir miegosite vėsiai.

  2. Gerbiamasai… Lietuvy… Sodai gyvenami… Ponas Domarkas be deramos pagarbos ir kiti savivaldybės veltėdžiai matė kur deda parašus prieš parduodami sklypą. Tiesa, teko dalyvauti tik išrinkto į merus pono Kalniaus pokalbyje su besiskundžiančiais dėl triukšmo gyventojais. Pirmi jo žodžiai susitikimo metu buvo: – Aš už verslą!…Kažin ar negauna iš to verslo kokių naudų?.. Ponas meras, kur ta tiesa?.. A?

  3. Lietuvys,gyveni sovietiniais laikais.tai kodėl lapyna iš ten iškėlė,jai gatvė pramoninė?

  4. Gerbiamasis, problemas reikia spręsti, o ne bėgti nuo jų. Su žmonėm reikia bendrauti, ieškoti tinkamo sprendimo kartu, o ne slėptis krūmuose. Šiuo metu Kretingoj toks bardakas, kurio niekad nėr buvę. baisu

  5. Ant kiek turi buti bukas, kad pasistatytum nama, salia gamybines paskirties sklypo, pramoninej zonoj… O poto dar bangas kelti. Nusipirkti reikejo ta sklypa, kol niekas kitas to nepadare, butumet ramiai gyvent galeja. O dabar tik patys kalti.

  6. 1. Iš verslo visi gauna naudos – ir meras, ir gyventojai.
    2. Dėl triukšmo, nereikia jokių emocijų. Yra oficialios normos, jei jos viršijamos – triukšmautojas yra įpareigojamas jas sumažinti. Man naktimis triukšmavo RIMI ir Policijos komisariato kondicionieriai. Inspekcija ištyrė kad triukšmas viršijamas, tai tiek RIMI, tiek Policija pakeitė kondicionierius į tylesnius.

Comments are closed.

TAIP PAT SKAITYKITE