Dirvinis vieversys tirpstančio sniego fone simboliškai atspindi nesulaikomą pavasario vyksmą, kuris šįmet į pajūrį atkeliavo kartu su pirmaisiais jo pranašais. Sauliaus Karaliaus nuotr.

Vasario 24-oji – Vieversio diena. Ar į mūsų kraštus jau grįžta šie pavasario šaukliai, kalbamės su Salantų ir Pajūrio regioninių parkų ekologais.

Laukia šiomis dienomis
Salantų regioninio parko ekologas Antanas Kubilius, „Švyturio“ kalbintas penktadienį, sako: „Prasidėjo pavasaris. Aš pats vieversio negirdėjau, bet šiandien ar rytoj turėčiau pamatyti. O štai pempės, gervės jau sugrįžo. Užvakar mačiau, kaip atskrido pirmosios gulbės giesmininkės. Tai reiškia, kad ir žąsys jau tuoj tuoj turėtų sugrįžti.“

Pempė.

Ekologo teigimu, vieversiai grįžta iš Europos ir Afrikos, pempės, žąsys kaip ir dauguma paukščių žiemoja Šiaurės Vokietijoje, Danijoje, o gervės – Pietų Europoje. „Tad tie paukščiai, kurie greičiausiai grįžta, būtent iš ten ir parskrenda“, – sako A. Kubilius.

Grįžta, bet dar negieda
O Pajūrio regioninio parko ekologas Erlandas Paplauskis paaiškina, kad sugrįžę jau ir vieversiai – ne tik pempės ir gervės.
„Tiesa, vieversio giesmės dar neišgirsime, mat saulės dar mažai, bet juos jau parskrendančius galime girdėti, – aiškino ekologas. – Pempes jau galima pastebėti pakelėse palei dirvas, tačiau nebūsime tikri, kad tai jau mūsų pempės. Mat tos pempės, kurios skrenda žiemoti toliau į šiaurę, jos ankščiau išskrenda. Tad čia gali būti tik sustojusios pusiaukelėje. Nors mačiau kelias ir mūsiškes, nes buvo jau susiradusios poras. Taigi, tikriausiai perės čia.“

 45,479 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes
One thought on “Iš Afrikos ir Europos jau grįžta vieversiai”
  1. Beskaitant taip pakvipo pavasariu.
    Ačiū žurnalistei už pavasario prižadinimą.

Comments are closed.

TAIP PAT SKAITYKITE