„Nežinome, kur daugiau kreiptis“, – tokios žinutės sulaukė „Švyturio“ redakcija ir problemą iliustruojančios nuotraukos – važiuojamąją kelio dalį užstojančios augmenijos.

Sudaro avarines situacijas
„Rašau Paupio g. gyventojų vardu, kurie vairuoja mašinas ar dviratį. Nežinome, kur daugiau kreiptis. Vienas iš gyventojų skambino ir į savivaldybę, bet veiksmų nebuvo jokių imtasi“, – rašė moteris, nenorėjusi viešai atskleisti savo pavardės.
Kretingiškės teigimu, keli minimos gatvės gyventojai pagalbos kreipėsi ir į savo seniūnaitį Algirdą Rumšą.

„Žilvičio g. 12 namo gyventojai apleidę iš gatvės pusės augančią žalią tvorą, kuri labai išlindusi ir užstoja vaizdą (eismą), – problemą dėsto moteris. – Mums važiuojant iš Paupio g. reikia kirsti Žilvičio g. Kaip žinote, neseniai rekonstruotoje Teresiečių g. eismas suaktyvėjo. Todėl užstojant krūmams (kairėje pusėje) tenka išlįsti į didžiąją dalį kelio priešais, sudarant avarinę situaciją. Ir tikrai nėra grožis Žilvičio gatvėje tokie krūmai, kurie net jau siekia 3 metrus, o gal ir daugiau.“
Moteris nerimauja ir dėl prasidedančių naujų mokslo metų, kai vaikams einant į mokyklą ar juos vežant tėvams, eismas dar labiau suintensyvės.
„Eismo tvarkos komisija motyvuos, kad dar vykdoma Vilniaus g., Rotušės a. rekonstrukcija ir tik po bus statomi ženklai, bet gal bus laukiama, kol nutiks didesnė nelaimė, nes į gyventojų prašymus nereaguota – nei dėl ženklų, nei dėl to namo žalios gyvos tvoros.“

Į perspėjimus nereaguoja
Dėl Paupio g. gyventojų seniūnaitis kreipėsi į Kretingos miesto seniūniją. Seniūnijos specialistai, apžiūrėję ir įvertinę namo aplinką, jo savininkams išsiuntė įspėjimą, reikalaujantį sutvarkyti želdinius. Tam buvo duotas mėnesio terminas. Tačiau ir praėjus pusantro mėnesio (terminas baigėsi rugpjūčio 20 d.), niekas nepasikeitė.

Minimo namo kaimynystėje gyvenantis Paupio seniūnaitis A. Rumšas „Švyturiui“ sakė net nežinantis, kas yra tikrieji šio namo savininkai. Jo žiniomis, šie keitėsi ne kartą, namas buvo parduodamas ir perparduodamas, jame gyvenantys tik nuomininkai.
„Manau, kad nuomininkams nelabai rūpi prižiūrėti namo aplinką, genėti krūmus. Tai būtų savininko reikalas, tačiau, kas jis – mums, kaimynams, taip ir neaišku,“ – sakė A. Rumšas.
Įspėjimo sutvarkyti krūmus terminas praėjo, namo savininkai ar savininkas neragavo. O kas toliau?
Savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja Rasmina Beniušienė paaiškino, kad pagal galiojančią tvarką sekantis žingsnis – namo savininkui siųsti antrą įspėjimą, o nesureagavus ir į pakartotiną raginimą tvarkytis, gali būti skiriama ir bauda.
„Prie individualių namų augančių želdinių ir želdynų priežiūros tvarką reglamentuoja Tarybos patvirtintos „Želdynų ir želdinių apsaugos taisyklės“. Savivaldybės administracijos įspėjimų nepaisymas tampa pažeidimu, už tai galima sulaukti ir piniginės baudos,“ – aiškino R. Beniušienė.

Gresianti bauda – vos iki 30 eurų
Deja, baudos dydžiai vargu ar gali rimtai gąsdinti apsileidėlius, jos svyruoja nuo 14 iki 30 eurų.
Paprastai pirmą kartą skiriama bauda būna minimali. Savivaldybės specialistai patikslino, kad tikrąjį namo savininką ir jo deklaruotą gyvenamąją vietą padeda nustatyti Registro centro duomenys, tad nurodymai ir įspėjimai dėl namo aplinkos sutvarkymo tikrai pasiekia adresatą.
Šią savaitę Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyrius Žilvičio g. 12 namo savininkui pateiks antrąjį įspėjimą.

 43,861 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes
One thought on “Neprižiūrimi želdiniai Žilvičio gatvėje – pavojus eismo dalyviams”
  1. Nu jo,bet jei namo savininkas ten tik deklaravęs gyv.vietą,bet negyveba,tai jokie pranešimai ar įspėjimai adresato nepasieks .Vis tik,manau ,teks skirti baudą,po to kreiptis į antstolį dėl išieškojimo,tai susidarys,oho ho,šimtinės baudos .O kaip gi kitaip su nesilaikančiais tvarkos ! Tvarka turi būti ir įstatymai turi veikti.

Comments are closed.

TAIP PAT SKAITYKITE