Pasak kariuomenės, pranešimas iš bendrovės „Orlen Lietuva“ gautas trečiadienį, kai prie Būtingės naftos terminalo plūduro, baigiant tanklaivio krovą, nutrūko švartavimosi lynas, atsijungė plaukiojančios krovos jūrinės žarnos mova ir į Baltijos jūrą išsiliejo apie 300 litrų naftos.

Karinės jūrų pajėgos taršos mastui įvertinti pasitelkė budintį Karinių oro pajėgų sraigtasparnį AS365N3+ „Dauphin“, kuris skrydžio metu aptiko teršalų dėmę į pietus nuo Būtingės terminalo.

Preliminariais duomenimis, teršalų dėmė yra maždaug 2 kilometrų ilgio ir 0,5 kilometro pločio. Užterštumą įvertino ir vėliau skridę Aplinkos apsaugos departamento (AAD) specialistai.

Teršalų likvidavimo darbams šiuo metu į nelaimės vietą išsiųstas Karinių jūrų pajėgų paieškos ir gelbėjimo laivas „Šakiai“, bet teršalų surinkimo sąlygas blogina stiprus bangavimas ir naftos dėmė dreifuoja pietų kryptimi, nurodoma išplatintame pranešime.

Įvertinti teršalų sklaidos situaciją, anot kariuomenės, dar kartą gali būti pasitelktas sraigtasparnis ir, esant poreikiui, papildomai aktyvuotas Karinių jūrų pajėgų štabo ir aprūpinimo laivas „Jotvingis“.

 158 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes
One thought on “Į Baltijos jūrą išsiliejo 300 litrų naftos, į pagalbą pasitelktas karinis sraigtasparnis”

Parašykite komentarą

TAIP PAT SKAITYKITE