Bene svarbiausiu praėjusios Lietuvos valstybės atkūrimo Vasario 16 -osios dienos šventės akcentu Kretingoje tapo žinomos kretingiškės,buvusios ilgametės Kretingos muziejaus direktorės Vidos Kanapkienės pagerbimas šalies Prezidentūroje.
Jos išskirtinius nuopelnus regionų muziejininkystei Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda įvertino aukštu valstybės apdovanojimu – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino Karininko kryžiumi. Tai jau antras šios Kretingos krašto šviesuolės valstybinis apdovanojimas. Prieš 28 metus jos veikla buvo apdovanota LDK Gedimino ordino Riterio kryžiumi.
Tokių, valstybiniais ordinais pagerbtų kretingiškių nėra daug. Per visą Lietuvos nepriklausomybės atgavimo istoriją jie skaičiuojami ant vienos rankos pirštų. Tačiau ar šie Lietuvai nusipelnę žmonės yra pastebimi savo gimtame krašte?
Šalies Prezidento įvertinta V.Kanapkienė kažkodėl atstumta Kretingos valdžios. Vien ką reiškia muziejaus direktorės išgujimas iš posto pernai kovą, kai iki jos kadencijos pabaigos dar buvo likę trys mėnesiai. Net 43 metus muziejui vadovavusi ir jį prikėlusi vadovė tikėjosi, kad jos karjeros pabaigą vainikuos tuomet jau baiginėjamas Žiemos sodo atnaujinimas.
Tačiau V.Kanapkienė buvo paprašyta išeiti muziejui net nesulaukus naujojo direktoriaus. Vėliau meras Antanas Kalnius visiems aiškino, esą, direktorė pati veržėsi palikti postą, o jis net bandęs įkalbėti ją dar pasilikti. Ar meras tuomet įžūliai melavo, žino tik jis ir direktorė.
Savo gyvenimą Kretingos muziejui atidavusią V.Kanapkienę savivaldybė net nesugebėjo padoriai išlydėti į pensiją. Direktorė pati muziejuje organizavo savo išleistuves, norėdama padėkoti rėmėjams ir bendradarbiams. Į tą vakarą buvo kviestas ir meras bei jo patarėjas. Meras tą dieną staiga susirgo, pagerbti ilgametės kultūros darbuotojos neatėjo ir jo patarėjas A.Barauskas.
O vakaro metu apie nespėtus įgyvendinti muziejaus darbus kalbėjusios ir, dar kelis mėnesius galėjusios dirbti, tačiau iš direktoriaus posto „skubėjusios“ išeiti V.Kanapkienės akyse kažkodėl tvenkėsi nuoskaudos ašaros.
Dar kartą lyg šlapia mazgote į veidą nusipelniusiai kraštietei netiesiogiai buvo švystelta, kai meras naujajam direktoriui ir savo favoritui R.Žiubriui skyrė maksimalų atlyginimą. Muziejuje kojų neapšilusiam įstaigos vadovui A.Kalnius mostelėjo 20 proc. dydžio pareiginės algos priedą, kuris kasmet skiriamas už darbo įvertinimą.
Kaip gali didžiausiu priedu būti įvertintas vadovo darbas, kuris dar net nepradėjo įstaigoje dirbti? Per 43 darbo metus atgimusiam muziejui vadovavusios, apleistus kompekso pastatus rekonstravusios ir visą dvaro teritoriją sutvarkiusios V.Kanapkienės darbas net jos karjeros pabaigoje mero tebuvo įvertintas tik 15 proc. priedu. Kiti rajono kultūros įstaigų vadovai už kasmetinį darbo rezultatų vertinimą sulaukia vos 10 proc. priedo.
Kretingos valdžiai nebereikia ir į rajono kultūros gyvenimo paraštes nustumtos nusipelniusios muziejininkės patirties. V.Kanapkienės nėra muziejaus tarybos narių sąraše, jai nesuteiktas ir teisės aktuose numatytos muziejaus emeritės statusas, kuris leidžia neatitrūkti nuo jos viso gyvenimo įstaigos veiklos, kažką patarti naujiems vadovams, ar mėginti sulaikyti nuo abejotino sprendimo.
Direktoriaus poste V.Kanapkienę neva dar „išlaikyti“ bandęs A.Kalnius Prezidento pagerbtos kretingiškės iki šiol nematė reikalo net pasveikinti su valstybiniu apdovanojimu. Buvusią direktorę su gėlėmis aplankė tik muziejaus kolektyvo atstovai su naujuoju direktoriumi.
O juk reikėjo tiek nedaug — nuoširdaus dėmesio ir viešos padėkos gyvenimą muziejui atidavusiam žmogui. Prieš tarybos posėdžius gėlėmis pasveikinami gimtadienius švenčiantys politikai, tačiau iš posto pasitraukiantys ilgamečiai vadovai nuryję nuoskaudą ir ašarą išeina valdžios viešai nepastebėti.
Vieni darbą baigia sulaukę pensijos ir savo noru. Kiti – įsakmiai paprašyti, kai posto prireikia kažkuriam valdžios favoritui.
Taip nepastebėtai pradingo Kultūros centro direktorius Pranas Razmus, Socialinių paslaugų centro direktorė Biruta Dirvonskienė, Švietimo centro direktorė Adelė Mazeliauskienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Danutė Blagnienė, Metrikacijos skyriaus vedėja Nijolė Katkuvienė.
Praėjusioje tarybos kadencijoje komiteto posėdyje ataskaitą teikusią išeinančią ligoninės vyriausiąją gydytoją Iloną Volskienę savo iniciatyva viešai pagerbė tik tuometis sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkas buvęs meras Juozas Mažeika, kurio vadovavimo rajonui laikais tokiems ilgamečiams įstaigų vadovams buvo mokėta viešai padėkoti.

 957 peržiūrų (-a)

83% LikesVS
17% Dislikes
One thought on “Kodėl išeinantiems valdžia šykšti padėkoms?”

Comments are closed.

TAIP PAT SKAITYKITE