Kauno arkivyskupas Kęstutis Kėvalas. "Švyturio" archyvo nuotr.
Šeštadienio vakarą savo Facebook paskyroje Kretingos kunigas Rolandas Taučius pasidalijo Kauno arkivyskupo Kęstučio Kėvalo kreipimusi:
“Brangūs broliai kunigai,
Pastaruoju metu žiniasklaidoje pasklido diskusija ar kunigas ir pati Bažnyčia gali pasisakyti rūpimais klausimais? Atsakymas yra TAIP! Demokratinės visuomenės esmė – visi turi lygias teises, taigi ir žodžio laisvę pasisakyti, jei tai neprovokuoja smurto ar neparbos kitam žmogui ar visuomenės grupei. Jei kas neigtų tikėjimo, sąžinės ar nuomonės pareiškimo laisvę, tas palaiko totalitarinės galios ideologiją. Drausti pasisakyti yra labai pavojinga tendencija demokratinėje ir pluralistinėje visuomenėje. Todėl jei žmogus nepritaria Stambulo konvencijos ratifikavimui ar partnerystės instituto įteisinimui jis ar ji turi teisę apie tai pasisakyti. Tam yra įvairūs būdai ir vieši ir privatūs. Bažnyčia  palaiko laisvę pasisakyti žiniasklaidoje, socialiniuose tinkluose, viešuose debatuose ar renkant parašus. Drąsinkime vieni kitus būti aktyviais reiškiant savo nuomonę ir nebijoti tų kurie prieštarauja prieš teisę pasisakyti.
Šią žinutę galite panaudoti parapijų skelbimuose.
Pagarbiai
† Kęstutis Kėvalas
Kauno arkivyskupas”
Kretingoje šiomis dienomis verda aistros dėl iš Pranciškonų gimnazijos kapeliono pareigų atleisto Pauliaus Vaineikio. Kunigas vasario 22 d. mokyklos Facebook paskyroje paragino bendruomenę pasirašyti peticiją prieš Stambulo konvencijos ratifikavimą ir naujus projektus “Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos informacijos keitimas” bei “Lyčiai neutralios partnerystės įstatymas”. Po šio kunigo įrašo viešojoje erdvėje išplito ir ištraukos iš jo emocingų pamokslų, kuriuose jo vartojami posakiai įžeidė LGBT bendruomenę.
Reaguodama Kretingoje gyvenanti teisininkė Raimonda Šideikienė paragino kretingiškius rytoj, sekmadienį, 15 val. prie žymiojo šviečiančio Kretingos kryžiaus rinktis bendrai maldai už tradicines šeimas, o pirmadienį eiti pas Pranciškonų gimnazijos direktorių Alvydą Virbalį.

Ar Kretingos pranciškonų gimnazija turėjo pagrindo iš pareigų atleisti kapelioną P. Vaineikį?

View Results

Loading ... Loading ...

 10,399 peržiūrų (-a)

91% LikesVS
9% Dislikes
5 thoughts on “Arkivyskupas Kęstutis Kėvalas: “Drausti pasisakyti yra labai pavojinga tendencija””
 1. Tiesa,neturėjo atleisti brolio iš pareigų,tai parodo,kad net mūsų tikejimo sluoksniuose nėra vienybės ir palaikymo.Ir dar peršasi mintis ką palaiko mūsų pranciškonai-kriščionišką tikėjimą ar kišamas mažumų iškrypusias dogmas.Per 100 dienų “nuskriaustieji “sugebėjo sukiršinti visus Lietuvos žmones,o dabar nori pervardinti šeimos supratimą,paminti tikrąjį tikėjimą(jeigu galėtų perašytų bibliją,ypač jos pradžią),prisidengdami Stambulo konvencija kurioje 4str.,11str.ir 12 str.keičia įstatimiškai žmonių požiūrį į šeimą ir jos vertybes.Niekas nekariauja prieš juos-karą pradėjo jie patys savo iškreipta ideologija.

 2. Seima, yra sventove, o ne valstybes, irankis. Kiekvieno zmogaus nuomuone yra teiseta ir uz tai negalima atleisti is pareigu, jai jiems nepriimtina. Pederastija yra iskrypimas, o ne orentacija. Sveikata zaloja ir platina ligas.
  Isange skirta maistui pasisalinti. Tam ir yra organai sukurti. Vyr ir mot.

 3. Danai:
  Visad tikejau kad lietuvoj yra nedegradavusiu zmoniu, pasirodo ju dauguma .. Net linksma tai suprantant, kad lietuva dar neishkrypusi..

 4. Danai:
  Šiaip teisingai, bet nerašykit šveplai, nes gaunas karikatūra: rašot apie Seimą ar Šeimą…

 5. Anonimui:
  Kaip paviešino dr. Alvydas Jokūbaitis, Lietuvos Konstitucinis Teismo 9 teisėjai prieš 7 – prieš du metus patyliukais, 16 žmonių balsavimu “nutarė” ir 2019.01.19 – lyg niekur nieko – tai, kas gali būti keičiama tik visuotiniu visos Tautos referendumu – Žalimo chebrytė jau pakeitė Lietuvos Laikyseną (svetimžodžio “Konstitucija” punktą Kas tai yra Šeima iš “Vyro ir Moters sąjunga” į “dviejų partnerių” bendrą ūkį.
  Kiek žmonių – ne “Konstitucijos Aiškintojų” teisme – tam Pritarė? Ar mes dar suvokiame, kas Daroma Mūsų vardu – visoje Valstybėje?!

Comments are closed.

TAIP PAT SKAITYKITE